Esmaspäev, 15. juuli 2024
Hämmastavad uudised: teekünnised põhjustavad lubatud piirkiiruse ületajatele probleeme. Veelgi hämmastavamad uudised: KAKS lähestikku paigutatud teekünnist põhjustavad piirkiiruse ületajatele VEELGI suuremaid probleeme! Kes oleks osanud arvata?

On ju levinud käibetõde, et kui piisavalt kiiresti sõita, saab löökaugust läbi ilma midagi lõhkumata – vedrustus ei jõua reageerida ja amortisaator dekompresseeruda. Tundub, et mõned juhid püüavad sama loogikat rakendada ka teekünniste puhul – ent vigaselt.

Ühel Ameerika Ühendriikide tänaval on ilmselgelt kiiruseületajate ja isehakanud veermikukinemaatika katsejänestega probleeme olnud, seega on üksteise järel paigaldatud lausa kaks künnist. Veelgi enam – tundub, et teeinsener on välja arvutanud täpse teepikkuse künniste vahel, et enamuse laiemalt levinud sõiduautode vedrustus harmooniliselt resoneeruma panna – teisisõnu, autod lendu saata.

Meie õnneks elab täpselt künniste vastas keegi, kes on üles pannud paar kaamerat ning pühendanud oma salvestistele eraldi Youtube’i kanali nimega Speed Bump Olympics. Alltoodud videos näeb vaid ühe nädala saaki:

Oluline tähelepanek: videolõikudes, kus lisaks kiirustajale ka mõni teine auto peale on jäänud, ilmneb sajaprotsendiline seaduspära – kui kiirust vähendada, probleeme ei esine. Uskumatu lugu – võiks lausa järeldada, et künnised töötavad ette nähtult?

Meedia: Speed Bump Olympics

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN