Laupäev, 15. juuni 2024
Rohkem kui 60 aastat püsinud Toyota Land Cruiser on üks väheseid allesjäänud tõelisi maastureid. Rõõm lihtsatest asjadest jätkub ka värske mudelipõlvkonnaga: “länkar” on auto, mis viib su kohale ja toob tagasi ka.

Land Cruiser on Toyota kõige kauem vastu pidanud mudel – esimene veeres koosteliinilt maha ja müüki juba aastal 1951 ning sai kiirelt külge tõsise ja vastupidava tööriista maine.

Aja möödudes ja mugavusvarustuse lisandudes aga sai „länkarist“ ka linnadžunglis teatav staatusesümbol. Nüüd on Land Cruiser läbinud mudeliuuenduse ning soovib oma algse identiteedi juurde tagasi pöörduda.

Selleks, et tõestada, et Land Cruiser on mõeldud maastikule ning mitte linnadžunglis poosetamiseks, lennutas Toyota ajakirjanikud Namiibiasse ning pani kokku kolmepäevase üpris pöörase sõiduprogrammi. Seda, kuidas Land Cruiser vastu pidas ning mida kõike uut ta pakub, saab näha videost.

VARUSTUSASTMED

Uus Land Cruiser on saadaval neljas varustusastmes. Peamiselt puudutavad erinevused mugavust, esteetikat ning elektroonilist turvavarustust.

Täpsemalt saab erinevusi vaadata siit. Jõuallikate osas on asi lihtne: Eestis pakutakse vaid 2,8-liitrist diiselmootorit, mis kohalikke olusid arvestades ongi ilmselt optimaalseim valik.

Suurim huvikoht vähegi maastikusõiduhuvilisele ostjale on aga „Adventure Package“. Sinna alla kuuluvad kolm sõidurežiimi, tagumine elektrooniline diferentsiaalilukk, teekattele vastava sõidurežiimi valik, aeglasel kiirusel edasi „roomamise“ võimekus jne.

Kuid ka ilma selle paketita on juhi käsutuses diferentsiaalilukk ja aeglusti, mille abil õnnestus mul mitu korda näiteks sügavast liivast välja ronida. Seega, ka ilma erinevate pakettide ning muude kellade ja viledeta ei jäta Land Cruiser juhti maastikul hätta – kui just mitte midagi väga lolli teha.

TÄHTSAID NUMBREID
MOOTOR

2,8-liitrine I4, turbodiisel, käsikast

VÕIMSUS

130 kW / 177 hj @ 3400 RPM

PÖÖRDEMOMENT

420 Nm @ 1400-2600 RPM (automaatkastiga 450 Nm)

KIIRENDUS 0-100 KM/H

12,1 sek (automaat 12,7 sek)

TIPPKIIRUS

175 km/h

TÜHIMASS

2250 – 2320 kg

MAX. HAAGISE MASS

3000 kg

PAGASIRUUMI MAHT

621 l

KÜTUSEPAAGI MAHT

87 l

KÜTUSEKULU (KESKMINE)

6,7l / 100km (automaat 6,5)

HIND

45 200 – 63 950€

.

This slideshow requires JavaScript.

KOKKUVÕTTEKS

Toyota Land Cruiser ei ole see auto, mida osta nahksisu ja helisüsteemi pärast. See pole ka sõiduk, millega linna vahel poosetada – ehkki kiusatus ju on ning järgivaatajaid leidub küllaga.

See on tõsine tööriist, täpselt nagu see “länkar”, millest aastal 1951 kõik alguse sai… Viib su kohale ning toob tagasi ka. Eksimatult.

Pildid: Veli V. Rajasaar. Kaanepilt: Toyota. Videomontaaž: Sten Ottep

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN