Esmaspäev, 17. juuni 2024
Boksermootor, sümmeetriline nelikvedu, Impreza – neid kolme asja oskab une pealt nimetada igaüks kes end natukenegi Subaru-fänniks peab. Rõõm on taas tulnud “subaristide” õuele, sest viienda generatsiooni Subaru Impreza jõudis äsja Eestisse.

Impreza on üks tuntumaid nimesid Subaru mudelivalikus. Jaapani Aasta auto tiitliga pärjatud Impreza viies põlvkond on nüüdseks jõudnud Eestisse.

Mudeliuuenduse käigus kasvas Impreza pikkus 45 mm ning laius 35 mm võrra, ägedama välisilme huvides on auto eelmise põlvkonnaga võrreldes aga 10 mm madalam. Kasvanud mõõtmed lisasid ruumikust nii pagasiruumi kui auto sõitjateruumi.

Uue Impreza sõitjateruum sarnaneb mõne kuu eest müügile jõudnud Subaru XV krossoverile. Mõlema mudeli sisedisaini reastasid autonduse eksperdid mullu maailma kümne parima autointerjööri sekka.

Impreza sõitjateruumi sisevaadet ilmestavad pehmed ja elegantsed materjalid ja see on modernne ning stiilne üheaegselt. Lisaks ei puudu Subarule omane sportlikkuse puude ehkki Impreza on rohkem siiski pereautona või igapäevasõidukina käsitletav.

SUPERTURVALINE

Subaru eesmärgiks on toota maailma turvalisemaid autosid. Läinud aasta lõpus läbi viidud Euro NCAP turvatestis pälvis uus Subaru Impreza maksimaalsed 5 tärni ning hinnati kõige turvalisemaks seni testitud pereautoks.

Subarule omaselt on Impreza hästi varustatud juba baastasemelt alates. Kõikide mudelite standardvarustusse kuuluvad automaatkäigukast, pidev nelikvedu, Apple CarPlay/Android Auto ja EyeSight juhiabisüsteem koos adaptiivse püsikiirusehoidjaga.

EyeSight süsteem tuvastab autosid, mootorrattaid, jalgrattureid ja jalakäijaid. Lisaks kohanduvale kiirushoidikule kuuluvad süsteemi automaatpidurdus, sõidurajalt väljasõidu hoiatus, sõidurajal püsimise abisüsteem, kokkupõrget ennetav gaasivähendus ja reavahetusabi.

Impreza mootorivalikusse kuuluvad 1,6- ja 2-liitrise töömahuga bensiini -boksermootorid. Mõlemad jõuallikad vastavad kõige rangematele keskkonnanõuetele Euroopas.

Ka hind võiks Maarjamaa “subaristidele” rõõmu teha: viienda gene Subaru Impreza hinnad algavad Eestis 19 990 eurost.

Loe rohkem siit

KOMMENTEERI SIIN