Laupäev, 25. mai 2024
Hiina firma CRRC Datong Co. sai valmis riigi esimese vesinikul töötava rongi. Vesinikelemendi ja mahuka liitiumioonaku toel peaks vedur suutma töötada 24,5 tundi järjest.

Kõnealune vedur on loodud sõitma kuni 80 km/h, vedama rohkem kui 5000-tonnist koormat ning pakkuma 24,5 tundi järjest stabiilselt 700kW võimsust.

Hiina Teaduste Akadeemia akadeemik Zhai Wanming sõnas, et vesinikelementveduri eelised sisepõlemismootoriga rongide ees on lisaks keskkonnasäästlikkusele ka vaikus ning hooldamise lihtsus ja odavus.

Uut vedurit loodetakse müüa ka Hiinast välja – mitmed Euroopa kliendid, sealhulgas Poola olevat juba huvi üles näidanud. Veduri modulaarne disain võimaldab hõlpsalt luua erinevaid konfiguratsioone ka näiteks kaevandustes ja tunnelites kasutamiseks.

Foto: CRRC Datong Co.

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN