Neljapäev, 23. mai 2024
Tesla teatas esmaspäeval, et ostis 1,5 miljardi USD eest krüptovaluutat Bitcoin ning plaanib seda ka maksevahendina tunnistada.

Firma sõnul tehti ost suurema paindlikkuse nimel ning ka investeeringuna. Kui Tesla aga Bitcoini ka maksevahendina vastu võtma hakkab, oleksid nad selles vallas esimene suur autotootja.

Selline ost on tõstatanud küsimusi firma tegevjuhi Elon Muski Twitteri-tegevuse osas – on ju Musk sotsiaalmeedias väga aktiivne. Võimalik eetikaprobleem peitub selles, et Musk on viimase paari nädala jooksul erinevate krüptovaluutade kohta julgustavaid sõnumeid “säutsunud” ning nende hinnatõusule kaasa aidanud.

Kaks nädalat tagasi lisas Musk ühele oma säutsule märke #bitcoin – sellest piisas, et krüptovaluuta hind ajutiselt 20% tõuseks. Pärast Tesla esmaspäevast teadaannet tõusis Bitcoini hind rekordkõrgeks – 47 900$ ehk 39 500€. Tesla aktsia kerkis 2,5%. Firma investoreid on hüpliku Bitcoini hinna eest hoiatatud.

Eelmise aasta lõpu seisuga hinnati Tesla likviidsete varade väärtuseks 19 miljardit USD, seega paigutati Bitcoini väga suur osa firma “vaba raha”.

Foto: Tesla

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN