Teisipäev, 18. juuni 2024
Lynk & Co on automark, mis on sündinud Hiina autotootja Geely ja Volvo koostöö viljana. Nende uhiuue mudeli 01 SUV esimesed tarned on tehtud. Kompaktne linnamaastur 01 tegi esimesel eeltellimise päeval maailmarekordi, olles teadaolevalt kõige kiiremini müüdud auto maailmas.

Geely ostis Volvo aastal 2010, kuid legendaarne Rootsi bränd ei olnud päris hästi sobiv Hiina noorte edasipüüdlike tarbijate sihtgrupi jaoks. Kui Volvo oli noorte jaoks liialt noobel, siis Geely märgiga sõidukid mõjusid vastupidiselt – neil oli säästuauto maik man.

Nii sündiski Lynk & Co. Kui Volvo defineerib end läbi turvalisuse, siis vastne Lynk & Co on oma keskseks ideeks valinud võrgustumise.

Mis on igati mõistlik valik, sest ei isejuhtimine ega elektriajamid anna tänapäeval enam märgatavat müügieelist, küll aga kaasaegsed sõidukikasutuse lahendused. Seega – Lynk & Co, maailma esimene tõeliselt võrgustunud bränd.

MAAILMAREKORD ESIMESE KOLME MINUTIGA

Enne ametlikku turuletulekut on eelmüügina turustatud juba 6000 Lynk & Co sõidukit. Ajalugu tehti 17. novembril, 01 SUV esimesel eelmüügipäeval, mil kolme minuti jooksul kõik sõidukid omaniku leidsid. Seetõttu võibki Lynk & Co väita, et 01 SUV oli nende kolme minuti jooksul kõige kiiremini müüdud sõiduk maailmas.

Nüüd on see mudel saadaval nii 150 müügiesinduses kui ka interneti teel – seega peab linnamaastur 01 tõestama oma müügiedu juba hoopis laiema tarbijaskonna ees. Lisaks Hiinale jõuab Lynk & Co müüki ka mujal: kõigepealt Euroopas ja seejärel kogu maailmas.

Euroopas hõlbustab peatset müügilejõudmist fakt, et Lynk & Co kompaktse linnamaasturi tootmine tuuakse Volvo Belgia tehasesse. Sealsamas valmib ka Volvo XC40 pisimaastur.

HIINAS ODAVAM KUI MUJAL

01 SUV hinnad algavad Hiinas umbes 21 000 eurost, tippvarustuses mudeli hinnaks aga on ligemale 27 000 eurot — selle hinna sees on nahkkattega sportistmed, suuremad rattad ja täiustatud audiosüsteem.

Lynk & Co on kinnitanud, et Euroopas ja mujal maailmas saavad hinnad olema kõrgemad kui Hiinas – rõhutades taas kord Hiina turu hinnatundlikkust (nutitelefonide hinnataseme erinevuse järgi on seda ju ka oodata).

Erinevusi on ka mootorivalikus: Hiina turule valmistatud esimene kompaktsete linnamaasturite partii on varustatud Volvolt pärinevate bensiinimootoritega, Euroopa mudeliversioonidel saavad aga põhivarustuses olema elektrimootorid. 01 jõuab elektriversioonis müügile enne kui Volvo XC40.

SÕIDA AUTOT OMAMATA

Lynk & Co 01 SUV on esimene auto, mida saab mitut moodi omada. Üks variant on osta sõiduk endale ja ühenduvuse saamiseks maksta igakuist teenustasu, mis lisandub auto hinnale. Teine variant, validagi kuupakett, kus kindla tasu eest on nii autokasutus kui võrgustumine.

Üsna mõistliku summa eest saab auto kasutaja rikkalikult erinevaid võrgustumislahendusi, sealhulgas juurdepääsu spetsiaalsele rakendustepoele, interneti püsiühenduse ja pideva ühenduse juhi isikliku andmepilvega. Samuti on juhi käsutuses maailma esimene autosse integreeritud “sõidujagamisnupp”.

Soov olla nutitelefon ratastel on igati eesrindlik, kuid Lynk & Co pakutav tõeline eelis seisneb selles, et nende ärimudelis puuduvad need kulud, mida toob kaasa traditsiooniline automüük edasimüüjate müügivõrgu kaudu.

Ilma nende kuludeta saab ettevõte olla oluliselt paindlikum oma müügikorralduses ja agressiivsem hinnakujunduses. Ajaloost on enne Geely nn. noortebrändi tulekut teada vaid üks sarnase strateegiaga autotootja: Tesla. Elu läheb põnevaks!

Allikas ja meedia Geely pressiruum. Refereeris: Lena Murd

KOMMENTEERI SIIN