Reede, 12. aprill 2024
Saksamaal Frankfurdi lähistel Mannheimi Maimarkti väljakul toimus 13.-15. oktoobril taas Euroopa suurim vanatehnikalaat Veterama 2023.

Juba ligi 50 aastat aset leidnud üritus on ka Eesti vanaautode ja uunikmootorrataste omanike seas väga tuntud ja naljalt ei taha keegi sealt kõrvale jääda.

Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto korraldab aastaid laadale ühiskülastuse suure bussiga, mis mahutab hulgaliselt roosteseid juppe, tööriistu ja muid harrastajatele vajalikke detaile. Nädalasele bussireisile kogunevad nii Unic-Moto liikmed kui ka nende pere, sõbrad ja tuttavad, et üheskoos mõttekaaslastega nautida oma hobi ning väisata ikoonilist sündmust. Maimarkti lähistel asuvad ka Sinsheimi ja Speyeri tehnikamuuseumid, mida huvilised soovi korral külastada saavad.

Laadast endast: see kestab reedest pühapäevani ning kuna müügipinna pikkus on 26 kilomeetrit, siis tundub harilikult kolmanda päeva lõpuks, et platsi läbimiseks, kauba vaatamiseks, ostlemiseks ja suhtlemiseks jääb aega puudugi! Veteramal osaleb igal aastal keskmiselt 4000 kauplejat ning umbkaudu 50 000 külastajat, kellest valdav osa on klassikaliste sõidukite omanikud või restaureerijad.

Müügil on kõike vanatehnikaga seonduvat alates komplektsetest ja vähemkomplektsetest klassikalistest mootorratastest ja autodest ning nende varuosadest kuni tolleaegsete sõidurõivaste, aksessuaaride, garaaživarustuse, tööriistade ning tehnikakirjanduseni. Kõik selleks, et hoida au sees sisepõlemismootorite ajalugu.

Fotod: Gerli Ramler

KOMMENTEERI SIIN