Laupäev, 20. aprill 2024
Youtube’i kanal Team O’Neil on kokku pannud pika ja põhjaliku video sellest, kuidas vastavalt otstarbele auto veermikku seadistada. Mis parameetrid mida täpselt mõjutavad?

Olen palju kirjutanud oma Toyota MR2 Spyderist, mis aeglaselt, ent järjekindlalt rajaautoks saamas ning nüüdseks ka esimese karika koju toonud. Auto “esimeseks faasiks” lugesin seda, kui alla sai seadistatav vedrustus koos ise valitud jäikusega vedrudega ning külgkaldenurga muutmist võimaldavate poltidega.

Kuidas aga vedrude jäikus valida? Milliseks sättida auto kõrgus? Amortide jäikus? Tagasilöögi kiirus? Rataste külgkaldenurgad? Aga kokku- või lahkujooks? Seadistatava jäikusega stabilisaatorvarvade korral nende jäikus? Rehvirõhud?

Kõik see on eraldi teadus ning see video võtab kõik kenasti ja hõlpsalt jälgitavalt kokku. Alati on võimalik ka ise katsetada, kuid tsiteerides klassikuid – ainus vahe lollitamise ja teaduse vahel on märkmete tegemine.

Meedia: Team O’Neil, Taivo Treumuth

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN