Esmaspäev, 27. mai 2024
JCB, üks juhtivaid ehitusmasinate tootjaid maailmas, on loonud löökaukude parandamisega tegeleva masina, mis muudab seni mitmetunnise protsessi umbes 10-minutiseks.

Kuidas protsess välja näeb? Masin, mis kannab (väga loovat ja originaalset) nime Pothole Pro, teeb kõik peale “augutäite” – kuid löökaugu täitmiseks ette valmistamine ongi olnud protsessi ajamahukaim osa.

Eelnevalt on selle tööga tegelenud mitmeliikmeline meeskond, kel kulub koha ette valmistamiseks mitu tundi. JCB masin aga lõikab spetsiaalse tööriistaga löökaugu ilusaks siledate servadega ruuduks, puhastab ala asfaldipudist ja kogub selle kokku, et see raisku ei läheks. Keskmise suurusega löökaugu korral vältab protsess vaid 8 minutit.

Puhastamine on oluline selleks, et täitematerjal kinnituks vanale asfaldile endale, mitte lahtisele klibule, ilusti piiritletud ala aga muudab vajaduse korral ka hilisemad parandustööd hõlpsamaks. Uue masinaga loodetakse tõsta nii töö kiirust kui kvaliteeti – võimekus on tööpäevaga ette valmistada 250 m² pinda.

Hetkel on see masin saadaval vaid Ühendkuningriigis, kuid lootust on, et edu korral saab seda tellida ka mujale.

Foto ja video: JCB

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN