Kolmapäev, 29. mai 2024
Poolas Lodžis toimus 16-17. septembril 2023 legendaarne Moto Weteran Bazar, mis on järjepidevalt aset leidnud juba alates 1992. aastast.

Kui vahepealsed koroona-aastad tõmbasid veidi laada suurust tagasi, siis seekordne laat üllatas nii kauplejate kui ka ostlejate rohkusega. Ja suvise ilmaga – laupäeval küündis temperatuur üle +25 kraadi.

Juba laupäeva hommikul kell 8 looklesid pikad piletijärjekorrad ning autoummikud ümber Start staadioni. Ärksamad olid pileti soetanud juba eelmisel õhtul ning kaupu väljapanevatelt müüjatelt esimesedki ostudki teinud. Ühepäevapilet laadale maksis 15 (veidi üle 3 euro), kahepäevapilet 20 zlotti (veidi üle 4 euro) ning ühe päeva parkimispilet auto kohta 30 zlotti (umbes 6,50 eurot).

Moto Weteran Bazar on Poola suurim mess motoentusiastidele ja kollektsionääridele. See on koht, kus saab müüa, osta, vahetada ja näha antiik- ja klassikalisi mootorrattaid ning autosid, varuosasid, tarvikuid, raamatuid, riideid, mudeleid, sõjaväesõidukeid ja -kaupa ning muud vana tehnika. Laat toimub neli korda aastas (jaanuaris, mais, juunis ja septembris) ning seal osaleb sadu kauplejaid ning tuhandeid ostlejaid Poolast, Tšehhist, Saksamaalt, Leedust, Lätist, Eestist kui ka Soomest.

Fotod: Gerli Ramler

KOMMENTEERI SIIN