Teisipäev, 23. juuli 2024
Põhjamaade suurimat mootorrattamessi, Helsingis toimuvat MP24 külastas kolme päeva jooksul 52 000 motoentusiasti, kes silmnähtavalt ootusärevusega kevadet näisid ootavat. Nagu ikka, olid ka seekord kangemad mehed messikeskusesse mootorrattaga kohale vuristanud.

Vaatamata sellele, et Helsingi üllatas messilisi transporditöötajate streigiga ning üle lahe külastajad ei saanudki harjumuspäraselt laevalt tulles kohe sadamast trammile istuda, vaid pidid kohalejõudmiseks muu lahenduse välja mõtlema, kuulis eesti keelt näitusel väga palju. See on tegelikult MP-messidel tavaline. Ent oli ka üks huvitav uus joon – seekordsel väljapanekul oli suuremate kui ka vähemtuntumate mootorrattatootjate uudismudelite kõrval esindatud erakordselt palju mopeede ja elektrilisi jalgrattaid.

Lisaks olid BMW, Honda, Suzuki, Indiani, KTM-i, Yamaha ja teiste värskete mudelite kõrval reas iseehitatud tsiklid, mis pakkusid külastajatele palju huvi. Põnev on vaadata inimeste fantaasialendu ja imetleda nende tehnilist väljendust. Ja mis siis, et mopad ja e-rattad nii võimsalt esindatud olid – meie usume, et tänased mopeedipoisid on tulevased mootorratturid!

Järgmine Helsingi motonäitus toimub 31. jaanuarist kuni 2. veebruarini 2025.

Fotod: Gerli Ramler

KOMMENTEERI SIIN