Neljapäev, 30. mai 2024
Oktoobris jõuab Elisa Huubi uus kodumaine autosaade “Pöördes”, mille saatejuhid on Koit Toome, Indrek Raadik ja Saara Pius. Lõbutsetakse kõigega vanadest romudest uhiuute Porschede ja Ferrarideni, tsiklitest traktoriteni.

Üks saatejuhte, näitleja ja muusik Saara Pius on pugenud publiku südamesse tänu loendamatutele filmi-, teatri- ja sarjarollidele, kuid paljudele võib üllatusena tulla, et lisaks sellele on ta ka tulihingeline mootorispordi- ja adrenaliinifänn.

Pöördes võtted Audrus

Töine suvi ja täistuuridel võttepäevad

Nii nagu kolleegidel, pole ka Saaral suvel aega rannas peesitada, sest suvi on kultuurivaldkonnas kõige kiirem aeg. “Kuna sügis-, talv- ja kevadperiood oli üsna vaikne, siis ootasin väga seda töist perioodi. Käivad saate “Pöördes” võtted, samal ajal suvelavastuse “Minul on vari” proovid ja kontserdid siin-seal Eestimaa peal,” räägib Saara. Iga vaba hetke aga veedab ta loomulikult koos perega.

Uude teistmoodi autosaatesse “Pöördes” kutsuti Saara tasakaalustama meessatejuhte ehk justkui esindama naisi mootorite ja masinate maailmas. Jah-sõna ütlemise peale ei tulnud tal kaua mõelda: “Kuna mulle autoga sõita meeldib ja ma seda kehvasti ei tee ning väike kogemus on ka mootorratastega, siis ilmselt see tuli kasuks. See on üks eredamaid ja ägedamaid projekte, milles olen osalenud.” Saara sõnul on iga võttepäev meeldejääv ning sõita saab tippklassi sportautodega, mütata erinevate masinatega mudas ning tsiklisõitu meelde tuletada.

Pöördes võtted Audrus

Kogenud kaassaatejuhid

Kaassaatejuhid Koit Toome ja Indrek Raadik on automaailmas vanad kalad ning Saara sõnul saab nendega võtteplatsil palju nalja. “Koit Toome oli saatesse esimene ja kõige kindlam valik, kuna ta teatavasti on automaailmast ülimalt teadlik ja tal on ka palju kogemust. Indrek on samamoodi automüüjana teemas kaua elanud ja teab sõidukitest ja nende hingeelust palju,“ meenutab Saara, kuidas adrenaliinifännidest kolmik kokku sai.

Pöördes võtted Audrus

“See on üliäge projekt ja Eestis sellist võimalust väga tihti ei tule, kus ühe väikese perioodi jooksul saab sõita ja hullata nii paljude erinevate masinatega alates tsiklitest, traktoritest, Porschedest, Ferraridest, veesõidukitest kuni hävituslennukiteni välja,” mõtiskleb Saara ning kinnitab, et tegu on saatesarjaga, mis pole mõeldud vaid autofännidele, vaid kõigile, kes naudivad head nalja ja kiiretempolist meelelahutust.

Kiired ja mitte nii kiired autod

Saara esimene auto oli väike ja sitke käsikastiga Peugeot 206, mis teenis teda truult pikki aastaid. “Kuna sellega juhtus pidevalt midagi, siis läbi selle õppisin ma autode kohta päris palju. Näiteks mida teha siis, kui summuti alt lendab või kui metsseale öösel kogemata otsa sõidad ja esiots eest kukub jne,” kirjeldab Pius enda sisseelamist mootorite maailmasse.

Küsimusele, milline oleks tema unistuste auto, vastab naine, et nagu näitlejana pole tal kindlat unistuste rolli, puudub ka unistuste auto: “Hetkel veel olen seal maal, kus uudistan erinevaid marke ja mudeleid. Tänu saatele saab seda palju teha. Praeguse Volvo näol on üsnagi suur unistus juba täitunud ka.” Pärast pisikest pausi lisab ta aga muigega, et piiridest ja rahasummadest kosmosesse minnes valiks mõne kõvema Porsche.

Pöördes võtted Audrus

Kiiretest autodest rääkides aga kinnitab Saara, et niisama kihutamine liikluses talle ei imponeeri. “Kiirus ja adrenaliin meeldib, aga olen ka üsna kohusetundlik. Mootorrattaloa tegemine ja selle maailma lähemalt nägemine pani veel tugevamalt mõistma, kui habras võib inimelu olla,” mõtiskleb Saara ning annab mõista, et hulljulgus ja trikid võiksid jääda siiski vaid teleekraanile ja professionaalide järelvalve alla.

Saara Piusi, Koit Toome ning Indrek Raadiku juhitud adrenaliinist pakatava saate esimene hooaeg jõuab eksklusiivselt Elisa Huubi oktoobris. Sari toob vaatajani masinad, mida kodumaa teedel tihti ei kohta ning uurib Eesti mootorite maailma iga nurga alt – läbi kiiruse, huumori ja adrenaliini.

Fotod: Elisa, Robert Lang

KOMMENTEERI SIIN