Reede, 24. mai 2024
Maailma autotööstuse lähitulevik on kahtlemata üha enam elektriline. Et akutoitel elektriliste sõidukite tootmise võidujooksus esirinnas püsida, kinnitas Subaru, et avab Jaapanis oma elektrisõidukite koostetehase.

Subaru toob tänavu sügisel müügile oma esimese ülemaailmse elektrisõiduki nimega Solterra. Nelikveoline akutoitel elektriline linnamaastur toodetakse koostöös Toyotaga samal tootmisliinil kui sõsarmudel Toyota bZ4X.

Edasise sammuna avab Subaru oma Ōizumi vabrikus, kus praegu valmistatakse mootoreid ja ülekandesüsteeme, spetsiaalse elektrisõidukite koostetehase. Värske strateegia kohaselt hakkab kümnendi teisel poolel turule tulevate Subaru elektrisõidukite tootmine toimuma ettevõttesiseselt. Tegu on esimese Jaapani autotootja poolt Jaapanis avatava eraldiseisva elektrisõidukite tehasega.

Uus tehas on osa Subaru järgmiseks viieks aastaks kavandatud mitme miljardi euro suurusest investeeringust elektrifitseerimisse. Subaru kavatseb järgmise viie aasta jooksul investeerida 250 miljardit jeeni ehk ligi 2 miljardit eurot hübriid- ja elektrisõidukite algatustesse, seades eesmärgiks, et 2030. aastaks moodustaksid hübriidid ja
elektrisõidukid ülemaailmsest müügist vähemalt 40%. Hiljemalt 2030. aasta keskpaigaks saavad kõik Subaru sõidukid olema varustatud elektrifitseerimistehnoloogiatega.

„Meil on hea meel kinnitada Subaru püüdlusi heitmevabade sõidukite laiemaks arendamiseks. Keskkonnamõjude vähendamisele ja suuremale elektrifitseerimisele pühendumine on kindlasti kooskõlas autotööstuses valitsevate suundumustega,“ märkis Ringo Rahumeel Subaru Nordic AB-st.

Foto: Subaru

KOMMENTEERI SIIN