Esmaspäev, 4. detsember 2023
Dacia uus pereauto Jogger tuleb nii 5- kui 7-kohalise versioonina. Mudel jõuab müügisalongidesse 2022. aasta veebruaris ning 2023 lisandub ka hübriidmudel.

Mootoreid on valikus kaks: täiesti uus TCe 110 bensiinimootor ja ECO-G 100 mootor. 2023. aastal lisanduv hübriidmootor teeb Dacia Joggerist kõige soodsama 7-istmelise hübriidauto. Tellimusi hakatakse 2021. aasta novembrist vastu võtma umbes 30 riigis, peamiselt Euroopas, kuid ka Türgis ja Iisraelis.

CMF-B platvormil Dacia Joggeri esiosa ilmestavad lai võre, tugevad üle rataste ulatuvad tiivad ja jõuline voolitud kapott. 200 mm kliirensiga Joggeri maasturlikku välimust rõhutavad katuseraamid ja tugevate katetega rattakoopad. 2,9-meetrine teljevahe, 912-millimeetrine pearuum ja vertikaalne tagaosa tagavad ruumikama sisemuse ja suurema pakiruumi mahu. 4,55 meetriga on Dacia Jogger Dacia tootevaliku kõige pikem sõiduk.

Dacia Jogger 2021

Esi- ja tagatuled on kujundatud Dacia uue Y-kujulise valguslahendusena. Eesmiste päeva- ja lähitulede laternates kasutatakse LED-tehnoloogiat. Vastavalt versioonile on Jogger varustatud modulaarsete katusesiinidega, mida saab hõlpsalt kohandada 80 kilogrammi kandvaks katuseraamiks.

Kolme istmereaga Jogger mahutab kuni 7 täiskasvanut. Teises reas on kolmeistmeline 2/3-1/3 süsteemis kokkuklapitav iste ja kolmandas reas on kaks eraldi kokkuklapitavat istet, mille saab vajadusel eemaldada. Allaklapitud istmetega on Dacia Joggeri pakiruumi maht VDA standardi kohaselt kuni 1819 liitrit. Kolmanda istmerea 855 mm pearuum ja 127 mm põlveruum mahutavad mugavalt kahte täiskasvanut.

Dacia Jogger 2021

5-istmelisel mudelil mahutab pakiruum VDA kohaselt 708 liitrit (seljatoe ülaservani). 7-istmelisel versioonil on maht VDA kohaselt 160 liitrit ja allaklapitud kolmanda reaga 565 liitrit. Pakiruumi kõrgus (661 mm) ja pikk põrandapind (1150 mm) võimaldavad sinna hõlpsalt mahutada näiteks vankri või laste tõukeratta ilma neid kokku panemata, selleks tuleb alla panna üks viimase rea iste.

Dacia Jogger pakub kolme multimeediasüsteemi valikut: 3,5-tollise TFT digiekraaniga Media Control, 8-tollise puuteekraaniga Media Display ning Media Nav nutitelefoni navigatsiooni ja Wi-Fi peegeldusega. Olenevalt versioonist leiab kuni kolm 12V pistikupesa. Standardvarustuses on püsikiirusehoidja koos juhtnuppudega roolil ning automaatselt lülituvad tuled.

Dacia Jogger 2021

Olenevalt turust pakutakse Dacia Joggerile valikulist lisavarustust nagu soojendusega esiistmed, digiekraaniga automaatne kliimaseade, automaatsed klaasipuhastid, elektriline parkimispidur, tahavaatekaamera, pimeala hoiatus ja eesmine/tagumine parkimisabi. Valida saab ka pakiruumi distantsilt avamise ja tulede süütamise funktsiooniga vabakäe-võtmekaardi.

Dacia Joggeril on kuuekäiguline manuaalkäigukast koos täiesti uue TCe 110 bensiinimootoriga. TCe 110 on 1-liitrine 3 silindriga otsesissepritsega turbomootor, millel on 110 hj (81kW); alumiiniumist mootoriplokk vähendab massi. 200 Nm pöördemomendiga 2900 p/min juures on see võimsaim mootor Dacia Joggeri valikus.

Gaasiseadmega Joggeri ECO-G 100 mootori kütusekulu WLTP kombineeritud tsüklis on 7,6 l/100km (121 g CO2/km). Vedelgaasiga töötades on Dacia Joggeri keskmine CO2-heide 10% väiksem kui samaväärsel bensiinimootoril. Lisaks on selle maksimaalne sõiduulatus 1000 km, seda tänu kahele paagile: 40 l LPG paak ja 50 l bensiinipaak.

2023. aastal lisandub valikusse hübriidversioon 1,6-liitrise bensiinimootori, kahe elekriajami (ajam ja generaatorkäiviti) ja mitmerežiimilise sidurita käigukastiga.

Fotod: Dacia

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.