Kolmapäev, 17. juuli 2024
Kia populaarseim mudel läbi viimase kümnendi on olnud Kia Sportage linnadžiip. Mugav ja vastupidav, on Sportage võitnud tuhandete kasutajate südamed. Uue põlvkonna Kia on ka üsna muretu ost, sest selle ülalpidamiskulud on mõistlikud ja mudel hoiab järelturul hästi hinda.

Maanteeameti statistikast nähtub, et 2019. aasta novembris on registris arvel 4103 Kia Sportage’i: ainult Ceedi on rohkem. Ceed aga on väike-keskklassi sõiduauto, mida palju kasutatakse ka ettevõtete töösõidukina.

Enamus Sportage’i on registris märgitud universaalide või luukpäradena, leidub ka 2 kaubikut ja 1 lahtine džiip: võimalik, et keegi on mudelit veidi meelepärasemaks modifitseerinud.

Eri allikates nimetatakse Kia Sportage’i nii krossoveriks kui linnamaasturiks (-džiibiks). Kõige lähedasem oleks ehk kõikjalsõitja, sest tänu kõrgele kliirensile saab selle autoga sõita seal, kus teed on kehvad või polegi neid.

Sportage pakub sõiduautolikku mugavust, vinget turva-ja juhiabide paketti. Viimane värskenduskuur lisas ka mahehübriidi valikusse.

Statistikast selgub, et Sportage’i puhul on eesti autoostja säilitanud alalhoidlikkuse: enim on musti, valgeid ja tumehalle isendeid, aga ootamatult popid on ka oranžid ja sinised “sportidžid”. Mis on tore, sest värviline auto toob linnapilti särtsu.

Kõige vanemad Kia Sportage’id, mis auto24-s müügil, pärinevad 2005. aastast. Niisiis ei ole 15 aastat sellele autole mingi aeg: kannatab müüa küll. Paari aasta vanuste džiipide hinnad väga palju uutele alla ei jää: muret on vähe, ülalpidamine odav, kannatab küsida korralikku hinda.

Kõige populaarsem on AWD turbobensukas

Kõige rohkem tahavad kliendid Kia Sportage 1,6-liitrise turbo-bensiinimootoriga ja 7-käigulise automaatkastiga nelikveolist versiooni. Selle hind algab 23 490 eurost. Kes tahab sama asja käsikastiga, paneb lauale 21 990€.

Kia annab oma autodele 7 aastat garantiid või kuni 150 000 kilomeetrit läbisõidugarantiid. Aku vastutusaeg on 2 aastat, audiosüsteemil 3 aastat.

Hooldusvälp ja hoolduste hinnad

Hooldusvälp on 15 000 km või kord aastas ning kere korrosioonikontrolli tuleb teha igal aastal, hooldusvälbast olenemata.

Tavahoolduse hind: 127.- EUR (sisaldab järgimisi töid: õli+filtri vahetus, üldine auto kontroll, veermik, pidurid, tuled jne. + kerekontroll).

Suurema hoolduse hind: 448.- EUR (sisaldab järgmisi töid: õli ja õlifiltri, salongifiltri, õhufiltri, süüteküünalde, jahutusvedeliku, pidurivedeliku vahetus ja auto üldine kontroll + kerekontroll). Suur hooldus tehakse 150 000 km pealt või kümnendal kasutusaastal.

Esimeste piduriklotside vahetus (klotsid ja töö) maksab 158 eurot, tagumiste klotside vahetus 120 eurot. Neid tuleb vahetada vastavalt kasutusele ning niipea kui on tunda kulumist.

Mis maksab rehviring?

Rehvide hinnad sõltuvad ratta läbimõõdust, odavam on kindlasti 17-tolliste velgedega auto rehviring, paar tolli lisab paarsada eurot.

Näiteks: suvejooksu hind 17″ veljele on 440 eurot, rehvivahetus esinduses 40 eurot, 19″ veljele 780 eurot, alla panemine 74 eurot.

Talverehviring 17″ 500 eurot, vahetus ikka 60 eurot, 19″ 800 eurot ja vahetus 74 eurot. Naast-ja lamellrehvid on enam-vähem samas hinnas.

Kia Sportage tüüpvead

Esindus loetleb Kia Sportage’i tüüpvead, mida garantiikorras on remonditud: tagaamortide alumised puksid ning esimeste amordipatjade tugilaagrid, mis on jäänud kinni ja tekitanud rooli keeramisel kräginat.

Mis maksab saiapäts?
Mark Hinnad eurodes koos km
Müüduim mudel Sportage 1,6 T-GDI 7DCT 4WD
Hind alates 23 490
Garantii 7 aastat/
Garantii (läbisõit km) 150 000
Hooldusvälp km 15 000
Hooldusvälp läbisõiduta kord aastas
Väike hooldus 127
Suur hooldus 448
Piduriklotside vahetus (esimesed) 158
Piduriklotside vahetus (tagumised) 120
Suverehvid (jooks) 17″ hind alates 440
Talverehvid (jooks) 17″ hind alates 500

.
Kaanepilt ja fotod: Andres Kruus. Andmed: KIA Auto

KOMMENTEERI SIIN