Pühapäev, 14. aprill 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Taas üks mõnusalt eklektiline valik laule illustreerimaks algavat täiskuu-nädalavahetust. Soojemad riided selga ning marss õue jalutama ja muusikat kuulama!

Sõidumuusikat eelmisest nädalast: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – 17/2023. Kõigi nädalate sõidumuusika mängib siin: KOGU SÕIDUMUUSIKA

Tinman “Oh Sheila (Reboot)”
Vähe vängem töötlus metsikult funkyst palast, millega bänd nimega Ready For The World tolle aja tippude hulgas kanda kinnitas. Omamoodi karaokebaarilik versioon, milles samas on piisavalt palju kütet, et see vaid lahjaks paroodiaks ei muutuks. Allpool mälu värskendamiseks originaali muusikavideo.

Larry June, The Alchemist, Slum Village “Orange Village”
Larry June on andnud välja terve hunniku plaate ning paistab, et hiphopi mainstream jõuab talle alles nüüd järele. Laisalt, rütmist justkui alati kaks sammu tagapool lonkides räppimine taustadel, kus sample loop teeb pea üksinda kogu töö ära ja trumme ning bassiliine on lisatud vaid näpuotsaga, on praegu taas teemas üle maailma. Võtame näiteks kasvõi Genka ja DEW8 koostööplaadid, kus Eesti oma Alchemist ja Larry June asju ajavad. “Orange Village” pärineb märtsis ilmunud albumilt “The Great Escape”: täielik rusikas silmaauku räppari ja produtsendi kombo, plaaditäis varjatud poosetamisi mähitud USA lääneranniku siidisesse pakendisse.

TORFI “ÖRMAGNA”
Täna südaöösel ilmunud singel metsikult laheda Islandi alternatiiv-popiga. See helikujundus nende võimsate trummide, tükeldatud hingamiste ja kogu audio-ruumiga toimib nii ägedalt, et ma ei või!

TiDUS “Angels”
Kui ma esimest korda selle pala alguses kostvat trummimustrit kuulsin, olin müüdud. Kogu tervik kõlab omamoodi pooltoore demona, aga arvan, et kui sellele liha luudele lisada, läheks selle hing kaduma. Täpselt paras amps, mida autokõlaritest taustaks kuulata.

Thundercat, Tame Impala “No More Lies”
Kaks kõige ässamat tüüpi ühe loo peal. Üks tahetumaid bassiste Thundercat ja indie-maailma absoluutne tipp Tame Impala. Gruuvib, põksub ja lendleb. Meeldib!

Matt Maltese “Irony Would Have It”
Matt Maltese’il ilmus äsja värske kauamängiv “Driving Just To Drive” ning ehkki võrreldes nii mõnegi liiga-hea-et-olla-tõsi albumiga, mis ta varasemalt välja on andnud, jääb see pisut lahjaks ja tavaliseks, leiab ka siit tõeliselt säravaid pärle. Üks neist on minu jaoks “Irony Would Have It” – Matt on tagasi oma biitellike ballaadide, südamevalu ja ironiseeriva huumoriga ning see teeb selle tuulise kevade taas grammi võrra kenamaks!

Pat Metheny “From The Mountains”
Lõpetame klassikutega! Pisut Pat Metheny geniaalseid pintslitõmbeid sellesse reedesse.

blank

Eik Erik Sikk (alias EiK) on eesti luuletaja, muusik, lavastaja ja montaažirežissöör. Viimase 8 aasta jooksul on ta avaldanud 6 plaati, neli neist koostöös plaadifirmaga TIKS rekords. Ta on teinud koostööd erinevate kodumaiste autoritega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Maris Pihlap ja Stig Rästa. Acceleristas on Eik senini töötanud peamiselt just monteerijana, luues klippe koos klientidega nagu TalTech, Transpordiamet ning Toyota. 2022. aastal ilmub ERR-i "Eesti lugude" sarjas tema lavastatud ning monteeritud dokumentaalfilm, mille tiimi kuulus muuhulgas mitu Accelerista ajakirjanikku. Autorina keskendub Eik kultuuri-, keskkonna- ja teadusteemadele.

KOMMENTEERI SIIN