Kolmapäev, 24. juuli 2024
Autoleht, Eesti autoväljaannete lipulaev ilmub igal kolmapäeval sama kindlalt nagu tõuseb päike. Anname oma lugejatele iganädalaselt väikese ülevaate olulisematest teemadest, mis ajakirjas kajastust leidnud. Kel Autoleht tellimata, võib ajakirja osta lehepunktist või supermarketitest.

15. augusti Autolehe suur lugu on seekord superpereautodest: mõõtu võtavad Audi RS6, Jaguar XJ Super V8 ja Mercedes-Benz E55 AMG. Ehkki keskmisele vaatajale täiesti tavalised, pakuvad need autod 10 000 – 15 000 euro eest sõiduelamust, mis jätab adrenaliini tulvama tundideks.

Kui vanu E-klassi Mercedes-Benze ja Audi A6 on täis kõik teed ja tänavad ning Jaguar XJ-gi pole miskit väga erilist, siis nende tippmudelid on a) Eestis väga haruldased ja b) nii kiired, et panevad keskmise enesega rahuloleva Porsche-mehe silmi peitma. Kunagi maksid need autod umbes 100 000 eurot, kuid praegu saab odavamaid neist 10 000 ja korralikke 15 000 euroga.

Eestis lõigati Nissan Leaf pooleks. Rakveres lõigati Nissan Leaf elektriauto tehnika demonstreerimiseks pooleks. Autoga saab esmakordselt tutvuda 14. ja 15. augustil UEFA superkarika fännialal Nissani telgis Tallinna Vabaduse väljakul.

Garantii: kas pikkadeks aastateks või vaid viivuks? Milline autotootja pakub pikimat tehasegarantiid?

Kia palju reklaamitud seitsmeaastase pakkumisega asus äsja konkureerima Hyundai, kuid veel rohkem garantiiaastaid, tervelt üheksa, pakub üllatuslikult hoopis Porsche. Tõsi, nende eest tuleb juurde maksta. Lisaraha eest pakuvad garantiiaastaid juurde paljud autotootjad.

Lisaks veel:
Numbri auto. Volkswagen Grand California pakub matkalusti
Sõiduproov. Uuele Audi A6-le sobib V-6 ideaalselt
Retrosõit. 1974. aasta Mazda Marella 1300
Kasutatud auto. Audi A8 (2002) – kas rohkem remondi- või sõidurõõmu?
Džiibivõistluse „Klaperjaht” reportaaž
Riias selgitati välja driftikuningas
Vägev veokinäitus Soomes
Kuulsad kerefirmad. Chapron, viljakas ja visa

Vaata lisa Autolehe veebist

KOMMENTEERI SIIN