Pühapäev, 19. mai 2024
Porsche Motorsport esitleb Genfi rahvusvahelisel autonäitusel Weissachi meistrite loodud värskeimat ahvatlust – see on 911 GT3 RS, millel on sportveermik ja 4-liitrine 383 kW (520 hj) vabalthingav mootor.

See uus supervõimekas sportauto põhineb 911 GT3 mudeli edasiarendusel, võimsama mootori ja ümberkalibreeritud tagasillaveo kombinatsiooni tulemuseks on maksimaalne dünaamika ja täpne juhitavus.

Uus 911 GT3 RS kiirendab 0-100 km/h vaid 3,2 sekundiga, tippkiiruseks on aga 312 km/h. 911 GT3 ja 911 GT2 RS turuletulekule järgnev uudismudel on aasta jooksul juba kolmas uus Porsche GT tänavalegaalne sportauto.

KOGU AUTO SPORTLIKKUSE TEENISTUSES

Aerodünaamikast on juhindunud kogu välisdisain – lai, optimeeritud kaaluga kere koos klassikalise tagaspoileriga. Võidusõidutemaatika väljendub ilmekalt ka salongis – süsinikkiust korvistmed pakuvad kindlalt igakülgset tuge, mis on igati vastavuses tipptasemel sõidudünaamikaga.

Võrkpanipaikade ja avamisaasadega varustatud kerged uksepaneelid, vähendatud heliisolatsioon ja uus kergekaaluline tagaluuk rõhutavad selgelt läbivat järjekindlust materjalide valikul.

520 HJ VABALTHINGAV

Porsche 911 GT3 RS neljaliitrine, kuuesilindriline vabalthingav lamamootor avab uusi võimalusi rekordite purustamiseks: uue mootori võimsus on 15 kW (20 hj) võrra suurem kui eelmisel mudeliversioonil ning 911 GT3-l.

Arvestades, et ka pööretevahemik ulatub kuni 9000 p/min, on tegemist ideaalse lahendusega täisverelise sportauto jaoks. Koos spetsiaalselt kalibreeritud 7-käigulise PDK-käigukastiga on tagatud erakordsed sõiduomadused.

VÕIDUSÕIDUST INSPIREERITUD

Autospordist ülevõetud tehnoloogia tagab, et veermik pakub erakordset sõidudünaamikat. Kõikide varraste vahelised kuulliigendid tagavad suurema täpsuse kui tavapärased elastokinemaatilised liigendid.

20-tollised kergsulamveljed koos uute 265/35 sportrehvidega esiratastel võimendavad täpset juhitavust, tagarataste 21-tollised veljed koos 325/30 rehvidega hoiavad sõiduki kindlalt teel.

Nagu kõikidel Porsche GT sportmudelitel, on ka 911 GT3 RS jaoks saadaval ilma lisatasuta Clubsport pakett. Paketis sisaldub turvaraam, manuaalne tulekustuti, aku lahtiühendamise lüliti valmidus ja sportlikku sõiduelamust loovad 6-punkti turvavööd.

VARASEMAST KERGEM

Eriti sportlike ambitsioonidega autojuhtide jaoks on Porsche insenerid välja töötanud valikulise Weissach paketi, mis võimaldab täiendavat kaalusäästu.

Paketis sisalduvad süsinikkiust veermiku-, kere- ja salongikomponendid, aga ka valikulised magneesiumsulamist veljed. Kõige kergemas konfiguratsioonis pakett võimaldab viia 911 GT3 RS kaalu 1430 kilogrammini.

MÜÜK JA HINNAD

Uut 911 GT3 RS on nüüd võimalik tellida. Saksamaa turule jõuab see mudel aprilli keskpaigas. Hinnad algavad 196 560 eurost (sisaldab käibemaksu ja regioonispetsiifilist varustust). 911 GT3 RS: kombineeritud kütusekulu 12,8 l/100 km; CO2 heitmetase 291 g/km.

Tõlkis: Maarja Kupits. Allikas ja meedia: Porsche

KOMMENTEERI SIIN