Reede, 14. juuni 2024
Endine BMW M-seeria peainsener Albert Biermann ei tulnud Hyundai N-tiimi juhtima tühjalt kohalt: Baieri autotehase kogemusest on paljugi üle võtta. Sportlikud elustiiliautod on Euroopas olnud trend juba mõnda aega. Hyundail on nüüd esimene sarnane olemas: i30 N Line.

Möödunud aastal tõi Biermann oma tiimiga välja röökrähkleja i30 N. Tore auto, mil peresõitudega pole suurt midagi pistmist. Ent on inimesi, kes tahaksid, et auto näeks sportlik(um) välja, aga võimaldaks siiski teha ka tavasõite.

Nende jaoks on N Line sobiv valik. Naljaga pooleks – Hyundai tegi auto, mis näeb välja natuke nagu “N”, aga on selle maharahustatum variant. Ja peaks meeldima kõigile neile eurooplastele, kes ei taha ringi vurada plangilt igava pereautoga. See on elustiiliauto Hyundai moodi, kui soovite.

Hobuseid ja kähkusõitmist fännavaid mehi seekord autot tutvustavas klipis enam kahtluse alla ei seata. Uue varustuspaketiga i30-t tutvustab videos humoorikalt mootorispordilegend Gabriele Tarquini

Pärast seda, kui turule toodi i30 N, esimene seeriatootmises suure jõudlusega „N“-tähist kandev mudel, laiendab Hyundai Motor oma Euroopa valikut uue N Line’i versiooniga.

i30 N Line on Hyundai esimene uue varustusepaketiga mudel, mille juurest leiab i30 N-i tuntud välis- ja sisedisainielemendid, millega täiendatakse i30 visuaalset ilmet.

Ka mehaaniline külg, sealhulgas vedrustus, pidurid ja mootori reaktsioonivõime, on võrreldes tavalise i30 viieukselisega särtsu juurde saanud.

Uuel mudelil kasutatud disainielemendid ühtivad paljuski nendega, mida edukalt on kasutatud i30 N-i juures. Värskema näo on saanud eesmine ja tagumine põrkeraud, mida täiendab hõbedases toonis dekoratiivjoon.

Esimest korda on i30 viieukselise mudeli jaoks saadaval 18-tollised valuveljed. Kaheharuline summutitoru on üks disainielementidest, mis i30 N Line’i selle sõsaratest eristab. Esitiivalt leiab ka embleemi, mis viitab auto vähe vägevamale olemusele.

i30 N Line on seest sama ruumikas ja praktiline nagu tavaline i30 viieukseline mudel, mahutades mugavalt kõik reisijad.

Sõitjateruumi on võimalik valida paremat külgtoestust pakkuvad N-embleemidega seemisnahast sportistmed. Perforeeritud nahaga kaetud rool, metallpedaalid ja N-käigukanginupp lisavad stiili.

Sõidule lisavad sportlikku dünaamikat selle auto jaoks seadistatud vedrustus ja mootorireaktsioon. Sõidukil on PS4 Michelin Performance’i rehvid ja uued 16-tollised esipidurid.

i30 N Line’i värsketele omanikele pakutavate mootorite valikus on 1,4-liitrine T-GDI 130 kW bensiinimootor ja 1,6-liitrine CRDi 100 kW diiselmootor. i30 N Line on Eestis saadaval juba käesoleval aastal. Hinnast esialgu veel midagi teada pole, aga küllap jääb see kuskile “tavalise” ja “erilise” vahele.

Allikas: Hyundai

KOMMENTEERI SIIN