Pühapäev, 16. juuni 2024
Porsche täiselektrilise sportauto prototüüp Mission E sai Saksa autotootja 70ndal juubelisünnipäeval pidulikult ristitud. Saage tuttavaks, siit tuleb särtsakas ja ülinoobel Taycan!

Porsche tegi, mis lubas: ehitas valmis täiselektrilise noobli sportauto. Ideeautot esitleti esmakordselt 2015. aastal ning sealtpeale on põnevust järjest kruvitud. Tänavukevadisel Genfi autonäitusel tõi Porsche välja veel ühe versiooni elektriautost, seekord Porsche Mission E Cross Turismo noobelmaasturi.

Seni Mission E koondnime kandnud sportlike elektriautode projekt astub kohe-kohe sammu edasi päristootmise poole ning pole paremat päeva kui suur seitsmekümnes sünnipäev, mil lapsukesele pidulikult nimi anda. Ja lapsukese nimeks saab Taycan (hääldatakse tie-con)!

Taycan, mis tähenab erksat noort hobust, loob seose Porsche vapimärgi ja pikaaegsete sportautode ehitamise traditsioonidega. Juba järgmisel aastal peaks ilmavalgust nägema esimene eelseeria sõiduk.

“Meie uus elektriline sportauto on võimas ja usaldusväärne pikamaasõiduk – see sümboliseerib vabadust,” selgitab Porsche AG juhatuse esimees Oliver Blume. Taycan on esimene elektriline sportauto, millel on Porsche hing.

POOL TUHAT KILOMEETRIT KORRAGA

Kahest sünkroniseeritud elektriajamist koosneva süsteemi võimsuseks on enam kui 600 hj (440 kW), mille jõul kiirendab elektriline sportauto 0 – 100 km/h vähem kui 3.5 sekundiga ning kiiruseni 200 km/h alla 12 sekundiga.

Tegemist on elektrisõidukite hulgas erakordsete võimsusomadustega, mis võimaldab teha mitmeid järjestikuseid paigaltvõtte ilma sooritusvõime languseta. Vastavalt NEDC testidele on Taycani sõiduulatus üle 500 km.

MUDELINIMEDE MAAGIA

Porsche mudelinimetused on traditsiooniliselt seotud konkreetse mudeli olemuse ja omadustega. Boxster ühendab boksermootori ja roadsteri disaini, Cayenne väljendab tulist iseloomu, Cayman on kiire ja vilgas.

Panamera pakub enamat kui tavapärane Gran Turismo, mis viis ka maanteesõidu Carrera Panamericana võiduni. Macan tuleneb indoneesia keelest, tähendades tiigrit, mis väljendab elegantsi, võimsust, kirglikkust ja dünaamilisust.

Taycani vaste “tava-Porschede” seas võiks olla Cayman, nüüdse mudelinimega 718 Cayman. Kui nii, siis me oleme… müüdud!

DUUBELDATUD INVESTEERINGUD

Porsche plaanib aastaks 2022 elektriautode tootmisse investeerida enam kui 6 miljardit eurot, mis on kaks korda enam kui algselt kavandatud.

3 miljardi euro suurusest lisainvesteeringust ligemale 500 miljonit eurot läheb Taycani mudeliversioonide ja edasiarenduste väljatöötamisele ning ligi 1 miljard olemasoleva mudelivaliku elektrifitseerimiseks ja hübridiseerimiseks.

Lisaks investeeritakse mõnisada miljonit tootmisüksuste laiendamisse ning umbkaudu 700 miljonit eurot uute tehnoloogiate, laadimistaristu ja smart mobility lahenduste arendamisse.

SÄRTSUKESKUS ZUFFENHAUSEN

Porsche peakorteris Zuffenhausenis on käimas ehitustööd – rajatakse uus värvitöökoda, spetsiaalne koosteliin Taycani tarbeks ja konveierliin, mis transpordib kereosad ja ajamid komplekteerimisalale.

Praegust mootoritehast laiendatakse elektriajamite tootmise tarbeks, samuti tehakse edasiarendusi keretöökojas. Kavas on ka investeering Weissachi arenduskeskusesse. Taycani tootmine loob Zuffenhausenisse ligemale 1200 uut tööhta.

70 AASTAT SPORTI JA AUTOSID

Porsche tähistab oma 70. aastapäeva mitmete tegevustega läbi kogu aasta. 16.-17. juunil on Porsche Stuttgarti tehases ja selle lähikonnas toimuvale pidulikule sündmusele oodatud nii töötajad, kohalikud elanikud kui ka tänased ja tulevased kliendid.

Kavas on erinevaid tegevusi nii noortele kui vanadele, tehasekülastusi, muusikat, tänavatoitu, aga ka otseülekanne Le Mansi 24 tunni võidusõidult ning jalgpalli MM-mängult Sakamaa ja Mehhiko vahel.

Allikas ja meedia: Porsche

KOMMENTEERI SIIN