Esmaspäev, 15. juuli 2024
Ma armastan kiireid autosid. Olen veendunud, et võimas auto on turvalisem kui jõuetum vaste. Lihtsam on möödasõit, kiirendada on kergem ja palju tõhusam on pidurdada. Tõsi, kui olete 20-aastane ja just juhiloa saanud, siis ärge proovige veel midagi võimsamat kui 150 hobujõudu. Võib halvasti lõppeda.

Kaasaegne turg pakub palju võimsaid autosid – “laetud” sakslased, hea valik ameeriklasi, ei jää ka itaallased palju maha. Jah, elektriautosid on ka, aga keskendume “dinosaurustele”. Ja kogu uute võimsate autode hiilguse juures on neil üks puudus – hind. Alfa Romeo Giulia Quadrifogliol on 510 hobujõudu, uskumatu V6, tagavedu ja tasuta visiit toitumisnõustaja juurde – see kiirendab seedesüsteemi tööd kümnekordselt. Kolm aastat tagasi maksis see umbes 60 000 eurot. Täna – umbes 100 000. Sama lugu M-seeria, AMG ja kõigi teiste mänguasjadega.

Porsche Macan Turbo 2018

 

Aga kuidas oleks 2018 Porsche Macan Turbo? Selle hinnasilt on peaaegu kaks korda madalam kui uuel Giulia QF-il. Sellel on 400 hobujõudu, nelikvedu ja kütkestav punane nahksisu. Hodomeetril – 115 000 kilomeetrit. Ja sellel on Porsche täielik garantii.

Muidugi on see eelmise põlvkonna Macan ja mõned funktsioonid reedavad selle. Puudub Apple CarPlay, suure hulga puutetundlike nuppude asemel nagu Panameras või Cayenne’is on hoopis füüsilised nupud. See on maitse asi, aga ma olen kindel, et see on pluss. Olen puutetundlikest ekraanidest väsinud, need on ebamugavad ja veelgi enam, neil pole preemiumsegmendiga midagi pistmist.

Porsche Macan Turbo 2018

Aga kõik nupud, ekraanid ja muud funktsioonid võivad kergesti ununeda, kui algab selle autoga suhtlemise põhiprotsess – sõitmine. Minu väike kogemus Porschega lubab mul kindlalt väita, et see Macan on parim Porsche, mida olen proovinud. Väike, krapsakas, aga ei näe välja nagu ainult üheks otstarbeks mõeldud spordipill.

Porsche Macan Turbo 2018

Ta lubab teil vigu teha ja rooli taga tundsin, et see auto on võimeline mind tapma – ja uskuge mind, see on pluss. Panameras oli tunne, et see auto võib sõita nii kiiresti kui tahad, aga samas parandab kõik su vead. Macan on rohkem juhile suunatud ja see teeb sellest minu lemmiku.

Porsche Macan Turbo 2018

Seda Porsche Approved garantiid saab kõigile sõidukitele, mis on garantii andmise ajal alla 15 aasta vanad ja mille läbisõit on alla 200 000 kilomeetri. Ja see ei maksa neeru – umbes 1300 eurot aastas, kui osta korraga kolmeaastane garantii. Kui ostate ainult aastaks – 1600.

Porsche Macan Turbo 2018

Kus on konks? Konkse ma ei leidnud, sellise garantii taotlemise põhitingimus on, et autot tuleb hooldada ainult ettenähtud teeninduses, seega Porsche vastutab tehtud tööde kvaliteedi eest. Ja ega hooldus liialt suurt tükki küljest võta – Macani järgmine hooldus maksab 470 eurot. Lisa saab lugeda siit.

Fotod: Vladimir Niinimäki

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN