Reede, 14. juuni 2024
Maailmas esimesena avalikel teedel kaugjuhtimisteenust pakkuva ettevõtte Elmo meeskond sai täiendust uute, Transpordiameti poolt sertifitseeritud kaugjuhtide näol, mis võimaldab kaugjuhitavate elektriautodega teenuse osutamist Eesti teedel veelgi laiendada.

Eelmise aasta sügisel alustas Elmo teenuse pakkumist, kus rendiauto tuuakse kliendini kaugjuhitava tehnoloogia abil. Tänaseks on sertifitseeritud kokku kolm kaugjuhti, kellele on peatselt lisandumas veel vähemalt kuus. Teenus on populaarsust kogumas nii oma uudsuse kui ka parema ajaplaneerimise võimaldamise tõttu.

Elmo tegevjuhi Enn Laansoo Jr. sõnul on Transpordiameti poolt väljastatud luba maailmas ainulaadne. “Oleme teinud järjekordse suure edusammu nii ettevõtte kui ka maailma jaoks, sest meie kaugjuhitavad autod ja kaugjuhid on esimesed maailmas, kes on läbinud Transpordiameti eksami ja saanud loa avalikel teedel sõitmiseks ning igapäevaseks klientide teenindamiseks. See annab ka kinnituse, et meie arendatud tehnoloogia vastab kõikidele vajalikele ohutusnõuetele.”

Ettevõte on kaugjuhte koolitanud ja arendusi testinud lisaks Eestile veel Berliini, Müncheni, Hannoveri, Pariisi, Los Angelese, Helsingi jt välisriikide linnade avalikel teedel, kus on tehnoloogiat ning selle võimalusi tutvustamas käidud.

„Uute kaugjuhtide lisandumine on suur samm meie tulevikuvisiooni poole, kus tarbijad saavad kasutada mugavat autojagamisteenust, liigelda efektiivsemalt ja keskkonnasäästlikumalt,“ lisas Laansoo Jr.

Elmo edusammu võtmeks on Eesti riigi uuendusmeelsus ja igakülgne valmidus toeks ja koostööks. “Elmo kaugjuhitavate autode testimine ja eksamineerimine on hea näide sellest, et Eesti on avatud uuenduslikele lahendustele, mis vastavad kõikidele turvanõuetele. Meil on väga hea meel, et just Eesti esimene elektriautode rendiettevõte on võtnud seda innovatsiooni meie liikluskultuuris vedada,“ sõnas Transpordiameti maismaasõidukite üksuse juhataja Jürgo Vahtra.

Foto: Elmo

KOMMENTEERI SIIN