Laupäev, 13. aprill 2024
Kui 2002. aastal ilmus film “Transporter” Jason Stathamiga, polnud ma veel kümneaastanegi, kuid just siis armusin ma ühe filmi peategelase, BMW E38 võlusse. Teises osas saab selleks tegelaseks Audi A8 W12, kuid mitte kunagi Mercedes.

Maybach S560, Vladimir Niinimäki

Mingil põhjusel sõidavad Mercedesega alati pahad poisid. Kuid sellele vaatamata jäi mulle meelde, kuidas esinduslikud sedaanid sõeluvad läbi linna, tehes ohtlikke trikke. Nahkkindaid kandev karm peategelane nautis sellest iga hetke. Kurat, see oli tõesti hea film!

Erinevalt Jason Stathamist, kes rohkem kui 20 aastat hiljem mängib täpselt sama tegelast, on Maybach muutunud palju rohkem. 40 aastat unustuses veetnud Saksa luksusautode bränd ilmus värske ideeautoga avalikkuse ette uuesti 1997. aastal. Ülesanne oli tähtis – konkureerida Rolls-Royce’iga.

Kuid müük ei olnud hea ja 10 aasta jooksul toodeti umbes 3000 autot. Maybach suri peaaegu uuesti. Kuid Mercedes-Benz ei lasknud oma brändil minna ja alates 2014. aastast toodab Maybach kõige luksuslikumaid S, GLS ja G mudeleid. Need autod on täiesti teisest liigast. Võimelised saama filmikangelasteks.

Maybach S560, Vladimir Niinimäki

Minu arvates näeb Maybach S560 just valgena eriti hea välja. Tavaliselt on sellised autod mustad, kuid see valge muudab selle lõputult suure auto graatsiliseks ja peeneks. Imestan, et tundub, et lihtsalt W222 pikkuse suurendamine muudab selle välimust dramaatiliselt.

Maybach S560, Vladimir Niinimäki

Kunagi tutvusin W222 lühikese versiooniga ja ausalt öeldes tundub see seestpoolt täiesti teistsugune. Tavaliselt pöörad autos tähelepanu sõitjateruumi materjalide kvaliteedile, kuid sel juhul on võimatu mitte märgata ka selle lõhna – imeline naha lõhn, mida mäletan vanadest Mercedestest. Uus S-klass nii ei lõhna.

Maybach S560, Vladimir Niinimäki

Sõites ei ole tunnet, et juhiksid midagi kohmakat – tagatelg roolib kaasa ja seetõttu jääb see limusiin väga manööverdamisvõimeliseks. Vedrustus ja tohutu hulk heliisolatsiooni loovad sõitjateruumis täieliku vaikuse. Elus esimest korda tundsin seda kummalist tunnet, kui ei kuule võimsa V8 heli ja sõidu ajal saab tagumise reisijaga sosistada. Ja kui sa seda teha ei soovi, siis võid nautida muusikat, mis hoolimata auto vanusest kõlab jumalikult.

Maybach S560, Vladimir Niinimäki

Väline maailm eksisteeris nendel hetkedel kusagil kaugel. Ühel hetkel foori taga hajameelse juhi taga seistes mõtlesin, et signaal ei tööta – ma ei kuulnud seda, ja alles paar sekundit hiljem taipasin, et tõesti signaalitasin, aga ei kuulnud seda. Selle pärast oli isegi natuke piinlik.

Maybach S560, Vladimir Niinimäki

Olen sõitnud paljude mugavate autodega. Hiljutine Touareg, eelmisel aastal S-klass, ja kõik need autod said mugavuse eest maksimaalsed punktid. Kuid kui kujutada neid ette protsendiskaalal, siis nad oleksid kusagil 96-97% piirkonnas. Ja see on enam kui piisav. Kuid Maybach on erakordsuse poolest kusagil 99% juures. Ilmselt need lisaprotsendid võivad maksma minna kahe- või isegi kolmekordse hinna.

Maybach S560, Vladimir Niinimäki

Kas sellel autol on miinuseid? Loomulikult. Tal on juba 5 aastat vanust ja selle aja jooksul on tehnoloogia edasi liikunud. Mitte kõige intuitiivsem multimeedia ja juhtmevaba Apple CarPlay toe puudumine on miinused. Teine miinus – kütusekulu. See on umbes 20 liitrit “sajale”, kuid seda kompenseerib pidev võimsus gaasipedaali vajutades.

Maybach S560, Vladimir Niinimäki

Kuid õnneks on see auto nüüd palju odavam kui selle algne hind. 5 aastat pärast esimest registreerimist on hind langenud poole võrra. 95 tuhat eurot on endiselt suur summa, kuid ta on kindlasti iga senti väärt. Ja mis on väga oluline – auto on müügil Auto 100 Premium Selectis, kes mulle selle Maybachi laenasid.

Maybach S560, Vladimir Niinimäki

Maybach sai minult väga kõrged 68 punkti (32 kui nädalavahetuse auto ja 36 kui igapäevane auto). See asetab Maybachi samale reale Porsche Panamera GTS-i ja Maserati Grecale Trofeoga ning see on väga lähedal minu tabeli mugavuse liidrile – Range Rover Sportile.

Maybach S560, Vladimir Niinimäki

Fotod: Vladimir Niinimäki

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN