Neljapäev, 25. juuli 2024
Škoda Karoq on keskmist mõõtu linnamaastur, mis on nii meil kui ka mitmel pool mujal jäänud täiesti teenimatult suurema margikaaslase Kodiaqi varju. Auto läbis hiljuti näovärskenduse ja see on talle igati kasuks tulnud.

Tšehhi firma keskmine kõikjalsõitja on olnud tootmises juba 2017. aastast. Tegu pole autoga, mis on mõeldud pakkuma emotsioone ringrajal, vaid liikumisvahendiga tavainimesele, kelle nõudmised ei ole ülemäära kõrged. Ehitatud on ta mõistagi MQB moodulplatvormile, mida jagab näiteks Octavia, Scala, Golfi, Tiguani ja Atecaga.

Škoda Karoq

Karoq läbis näovärskenduse 2021. aastal ning ehkki uuendused pole eraldivõetuna suured, sai koondtulemus parem kui üksikute komponentide summa. Välis- ja sisekujunduses tehtud muudatuste tulemusel on uuel Karoqil hoopis moodsam ja agressiivsem, kuid ka küpsem välimus. Uuenesid iluvõre ja LED-esituled ning esikaitseraud sai pisut teise kuju. Samuti on auto tagaosas nüüd hoopis kenama disainiga tagatuled, uus tagumine kaitseraud ja tagatulesid ühendab kroomitud riba.

Škoda Karoq

Sees on ruumi piisavalt

Ehkki Karoqit ei peeta suureks linnamaasturiks ka euroopalikus mõistes, on sisemuses piisavalt avarust. Esiistmel on ruumi igas suunas küllaga ja kurta pole olukord ka taga, kuhu mahuvad ära isegi kahemeetrised reisijad. Tagumised istmed on edasi-tagasi nihutatavad, millest on pikakoivalistel kindlasti kasu, ehkki Tiguaniga võrreldavat põlveruumi sealt ei leia.

Škoda Karoq

Esiistmed näevad välja üsna sportlikud, aga seal on omapära – need pakuvad küll puusade piirkonnas korralikku külgtuge, aga õlgade kõrgusel see praktiliselt puudub. Kurvis ei pea iste juhti kuigivõrd kindlalt paigal, ent kurvisõit polegi Karoqi suunitlus. Oma roll on ka kõrgemal isteasendil, mis siin autoklassis tundub loomulik.

Sõitjateruumis on ohtralt panipaiku, mis võimaldab mugavalt leida ruumi nii joogile, rahakotile kui ka paljudele muudele pisiasjadele. Telefonile sobib koht käigukangi ees, kus asub ka juhtmevaba laadija. Pagasiruum mahutab 521 liitrit kaupa, mis on välismõõtmete ja ruumika sõitjateruumi kohta üllatavalt suur ning samas väga optimaalse kujuga. Kontsernikaaslane Volkswagen Tiguan pakub 615 liitrit, Seat Ateca aga 510.

Škoda Karoq

Enim rõõmustab juhti aga tänapäeval järjest harvemini kohatav suurepärane ergonoomika ja intuitiivsus. Kõik on käepärane, kliimaseadet saab reguleerida nuppude või pöördlüliti abil, sama kehtib ka näiteks infolustisüsteemi või start-stopp süsteemi väljalülitamise kohta. Kuigi tegu on veidi vananenud lahendusega, on see igati funktsionaalne ja võrreldamatult mugavam kui näiteks Octavial, uutest särtsukatest rääkimata.

Škoda Karoq

Tuttav tehnika

Näovärskendusejärgne Karoq on saanud uue, kuni 9,2-tollise infolustisüsteemi, mille ühenduvus on igati tänapäevane, Apple CarPlay ja Android Auto toimetavad juhtmevabalt. Pisut parendati ka sõitjateruumi materjalivalikut, juhi ees olev näidikuplokk on nüüd digitaalne ning vanamoelisi “päris kellasid” ei saa enam isegi mitte lisaraha eest.

Škoda Karoq

Kapoti all üllatusi pole – lai mootorivalik on tuttav juba teistest Volkswageni grupi autodest. Rahvaauto staatusele kohaselt algab jõuallikate rida kolmesilindrilisest 1.0 TSI bensiinimootorist ning tipneb kaheliitriste bensiini- ja diiselmootoritega. Valikus on tavapärased kuuekäiguline käsikast ning seitsmekäiguline topeltsiduriga DSG automaatkäigukast. Oma Karoqi saab igaüks kokku panna siin.

Näovärskenduse käigus uuendati pisut ka vedrustust, mis võimaldab veelgi paremat juhitavust, ühtlasi neelab see hästi väiksemaid muhke-lohke teekattes. Munakivitesti läbis Karoq hindele “neli”, kuid tegu polnud ka täiesti uue autoga.

Škoda Karoq

Uuel Karoqil on mõistagi hulk tänapäevaseid juhiabisid nagu kohanduv püsikiiruse hoidja, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatus ja pimenurga jälgimine. Ja kuigi need pole nüüd enam midagi erilist, annab see juhile ikkagi täiendava kindlustunde.

Kokkuvõtteks

Škoda Karoq on tavaline auto tavaliste inimeste jaoks. See pakub suurepärast ergonoomikat, konservatiivset, kuid meeldivat väljanägemist, igati korralikku siseruumi ja samas üsna kompaktseid välismõõtmeid. Karoqi hinnakirjaga saab tutvuda siin.

Škoda Karoq

Konkurentidest Karoqil puudust loomulikult pole. Müügihitt Volkswgen Tiguan ja hispaania firma kahjumist välja vedanud Seat Ateca, sõsarmudelid Hyundai Tucson ja Kia Sportage, verivärske Renault Austral ja pistikhübriidide kuninganna Ford Kuga noolivad kõik seda klienti. Lisaks oma majast populaarne Octavia, suurem Kodiaq ja väiksem Kamiq võivad ostjate pilgu samamoodi eemale viia, kuid võib siiski öelda, et põhjendamatult.

Škoda Karoq

Karoqi disain ei solva ega inspireeri ja see on väga hea. Pimestavaid emotsioone siit ei leia, kuid enamiku inimeste jaoks, kes peavad autot esmatarbekaubaks, pole see probleem. Oluline on aga, et tegu on läbimõeldud tervikuga, kus puudusi ja vigu napib. Karoq on mudel, millega ei saa eksida, kusjuures Volkswageni tehnika pakub erinevaid valikuvõimalusi.

Näovärskendusejärgne Škoda Karoq on igati optimaalne sõiduk koos paljude kaasaegsete funktsioonide ja tehnoloogiatega, mis teevad sellest väga paljudele sobiva praktilise ja mitmekülgse linnamaasturi.

Škoda Karoq

Meeldis:
  • Ergonoomika
  • Mugav šassii
  • Avarus
  • Lihtsalt nutikad elemendid
Ei meeldinud:
  • Liiga palju kõva plastikut ustes

Fotod: Indrek Jakobson

blank

Autoentusiast, kes võtab kirglikult kõike, mis liigub vähemalt neljal rattal. Hobiautoks on Volvo 960, mis aitab tunnetada auto kui tehnoloogilise ja kultuurilise nähtuse muutumist ajas.

KOMMENTEERI SIIN