Esmaspäev, 17. juuni 2024
Pühapäevast, 8. detsembrist muutuvad Elroni rongide sõiduplaanid: ära kaob keskpäevane mõttetu paus, rongiliiklus tiheneb nii Lääne- kui ka Idasuunal. Narva saab uue kiirliini ning esmakordselt jõuavad Elroni rongid Turbasse.

Seni on sõidugraafikut mõjutanud rongiliikluses kehtinud lõunane paus, mida raudtee omanik kasutas taristu olukorra kontrollimiseks ja kiireloomuliste hooldustööde tegemiseks. Nüüd hakatakse neid töid tegema öösiti ning peagi saavad rongid ka lõunasel ajal reisijaid teenindada.

Keskpäevasel ajal rongidega sõitmise võimalusi on pikalt arutatud. Peamiselt puudutab see linnalähironge, mis seni lõppjaamades ootasid, kuni sõita saab. Eesti Raudtee otsustas lõpuks rudimendiga lõpparve teha ja rongi saab astuda nüüd ka keskpäeval.

Tänu lõunase rongiliikluse pausi kaotamisele saab rongifirma alates 8. detsembrist nii Lääne- kui ka Idasuuna reisijatele pakkuda täiendavaid sõiduvõimalusi.

Lisanduvad reisid parandavad sõiduvõimalusi Sauel, Keilas, Paldiskis, Vasalemmas, aga ka Arukülas, Raasikul, Kehras ja mujal.

Tallinna ja Keila vahel sõidavad rongid edaspidi ka päevasel ajal umbes 30-40 minuti tagant, Aegviidu liinil veidi üle tunnise intervalliga.

Tallinna ja Turba vahel hakkab sõitma kummaski suunas 11 rongi päevas. Et sealset ühendust tulevikus veelgi parandada ja sõiduaegu lühendada, on vaja lähiajal täies ulatuses välja ehitada ka teine tee Pääsküla ja Keila vahel.

Ka Rapla ja Tallinna vahel on sõiduplaani muudetud detsembrist alates selliselt, et vähendada rongide vahesid päevasel ajal, samas on sealgi taristu piiratud läbilaskevõime kitsaskoht teenuse edasisel parandamisel.

Rõõmusõnumeid on Virumaa sõitjatele. Kahe aasta eest käiku antud Tallinna-Narva ekspressrongide kasutus on märkimisväärselt kasvanud, mistõttu lisandub liinile täiendav väljumine.

Tallinna ja Narva vahel sõitjate arv on mõne aastaga mitmekordistunud, oluliselt on rongiliikluse populaarsus kasvanud ka Jõhvis, Kiviõlis ja Rakveres.

Uued ekspressreisid lisanduvad õhtusele ajale ja hakkavad igapäevaselt väljuma Tallinnast kell 19.32 ja 20.18. Tipptundidele väljumiste lisamist ei saa teha kuna rongipark on sel ajal täielikult kasutuses. Ka ei saa ühendusi ära võtta väiksematest peatustest.

8. detsembrist kehtima hakkav sõiduplaan on leitav Elroni kodulehelt, ooteplatvormidelt ning tasuta rongiinfot jagab ööpäevaringne infotelefon 616 0245.

KOMMENTEERI SIIN