Teisipäev, 16. juuli 2024
13. detsembrist hakkab kehtima uus rongide liiklusgraafik. Sõiduajad lühenevad enim Tallinna ja Viljandi vahel, Tartu suunale lisandub veel üks ekspressrong.

Raudtee kaasajastamine võimaldab kiiremaid ühendusi, mida reisijad – ja olgem ausad, ka keskkond tervikuna – ootavad. Kiire ja mugav rongiühendus pruugib olla argument, miks jätta tegemata linnadevaheline autosõit.

Tänu remonditud raudteele lühenevad sõiduajad Tartu ja Narva suunal. Tartu-Tallinn liinile lisandub mõlemale suunale ekspressrong. Eelmisel aastal tihendas Elron liiklust Narvaga. 

Ka edelasuunal – Türi ja Viljandi liinil – on sõiduajad 5-6 minutit lühenenud. Tallinnast Viljandisse ja tagasi saab ekspressiga umbes 1 tunni 50 minutiga, tavarongiga võtab sõit aega veidi üle kahe tunni.

Lisaks nimetatutele muutuvad kiiremaks ka Tallinna linnalähiühendused: nii Keilasse kui Turbasse jõudmiseks kulub mõnevõrra vähem aega. Elron on suunale lisamas veel ühte täiendavat rongi. Väljumisi tuleb juurde ka Tallinna ja Pääsküla vahel.

Koroonapandeemia ajal on Elroni tihedam sõidugraafik abiks, et rongides ei seista üksteise seljas, saab istuda hajutatult ning ühest rongist mahajäämine ei tähenda tundidepikkust ootamist.

13. detsembrist kehtima hakkav uus sõiduplaan on leitav siit

Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN