Laupäev, 15. juuni 2024
Elektriautode laadimisvõrgustikku ja -platvormi arendav Eleport soovib lähiaastatel tuua avalikud elektriautode laadijad üha enam igapäevasele sõidutrajektoorile.

Selleks tuleb lisaks suurematele kaubanduskeskustele katta ka väiksemate keskuste parklad laadimispunktidega ning sellega seoses pakub Eleport kaubanduskeskustele võimalust püstitada avalik laadimispunkt oma keskuse kõrvale tasuta.

Eleporti laadimisvõrgustiku äriarendusjuhi Martin Raadiku sõnul on laadimisteenuse pakkuja huvitatud kaupluste klientidele laadimisteenuse osutamisest ning kaupluse parklasse oma kuludega avaliku laadimispunkti rajamisest. Ka kaupluse omanik võidab koostööst mitmel põhjusel.

„Fortumi mõne aasta tagune uuring näitas, et 30%-50% laadija külastajatest ostab kohalikust poest midagi. Olenevalt aku mahtuvusest ja laetuse tasemest kulutab klient laadimisel keskmiselt 20-45 minutit, mis on paras ajaaken kliendile oma aja sisustamiseks ja igapäevaste vajalike sisseostude tegemiseks,“ selgitas Raadik.

Tema sõnul on oluline juba varakult valmistuda elektriautode hulga massiliseks kasvuks ning kaubanduskeskustel mõelda oma klientide kasvavatele vajadustele. „Hetkel on Eestis 2300 elektriautot, 2025 juba 20 000 ja aastaks 2030 ületame prognooside järgi 100 000 elektriauto piiri. Praegu on Eestis kokku veel umbes 700 000 sõiduautot ja kui autode koguarvule kasvu mitte ennustada, siis võib eeldada, et iga seitsmes auto teedel on elektriline 2030. aastaks, linnades isegi rohkem,“ kirjeldas Raadik.

Foto: Eleport

KOMMENTEERI SIIN