Neljapäev, 18. aprill 2024
USA liiklusohutuse eest vastutaval organil NHTSA on Teslale etteheiteid hulgim ning need puudutavad enam kui 612 000 sõidukit.

Kõige suurem kriitika puudutab tarkvaralist poolt – nimelt on 612 000 Teslal võimalik muuta armatuurlaual kuvatavad kiirusühikud MPH pealt KMH-le. Tõesti, oh õudust – NHTSA sõnul aga on see föderaalselt kehtestatud turvanõuete räige rikkumine.

Tesla sõnul on see täiesti ebaoluline, kuna kõiki kiirusega seotud funktsioone nagu autopiloot ja kohanduv püsikiirushoidja dikteerivad andmed arvutatakse samuti automaatselt teistesse ühikutesse ümber. Lisaks on ühikute muutmise valik hõlpsalt ligipääsetav, mitte menüüsügavustesse peidetud.

Puuduvad ka andmed ühegi õnnetuse kohta, kus muudetavad ühikud oleks moel või teisel rolli mänginud.

See pole aga kõik – NHTSA nõuab ka, et Tesla kutsuks tagasi umbes 158 000 Model X-i ja S-i. Probleeme on esinenud auto keskse ekraani, tagurduskaamera, aknasoojenduse ja veel mõndade elementidega.

Sellele nõudele pole Tesla veel ametlikult vastanud.

Foto: Tesla

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN