Esmaspäev, 20. mai 2024
19. mail toimub Eestis esimest korda Open Track Festival 2024, mis seob endas ringrajasõidu ning autonäituse.

Varasemalt juba 70 korda toimunud Open Tracki korraldus usaldati alates käesolevast aastast Masinawärgi meeskonnale, kes kaasas hooaja avasündmusele Cars & Coffee Tallinna. See tähendab, et lisaks mõnusale rajapäevale on Audrus seekord ka autode show-ala. Ühtekokku on Audrusse tulemas peaaegu 200 sõidukit. Sellest saab päev täis adrenaliini, ilusaid sõidukeid, toredaid inimesi ja mõnusat atmosfääri.

Opentrack x Cars and Coffee 2024
2023. aastal Pirita Velodroomil toimunud Cars & Coffee näitus

Cars & Coffee meeskond on välja valinud hulgaliselt sõidukeid, mis hakkavad show-ala kaunistama. Sündmusele eelregistreerus üle 250 auto, mille hulgast on välja valitud üle saja silmapaistvama ja erilisema sõiduki – vaadata saab nii vanu klassikuid kui ka uusi muskel- ja superautosid. Uudistamist jagub kõigile.

Opentrack x Cars and Coffee 2024

Masinawärk seisab hea selle eest, et rajal saaksid kõik oma võimed proovile panna, sõitmine on klassikalises Open Track stiilis ehk päeva jooksul käib 30-minutiliste sessioonidena rajalt läbi üle 50 auto. Kiirematel registreerujatel oli võimalus ennast kirja panna ka Martin Rumpi erakoolitusele, mis annab võimaluse lihvida oma oskusi professionaalse võidusõitja käe all.

Opentrack x Cars and Coffee 2024, Martin Rump
Martin Rump on esimene Le Mans’ 24h kestvussõidul võistelnud eestlane

Päeva mahub muudki huvitavat. Expo-alal on väljas nii hobiautodele mõeldud autokeemiat kui Lätist kohale tulnud kunstnik, kes on spetsialiseerunud just sõidukite joonistamisele. Samuti ei puudu päevast hea toit, mille eest seisab Eesti parim hotdogivalmistaja The Dog House Estonia. Muidugi ei puudu selliselt sündmuselt Red Bull, kes lisaks värskendavale joogile on kohale toonud oma RAM 1500 põhjale ehitatud DJ Trucki, milles mängib muusikat DJ Paul Oja.

Eesti Virtuaalse Autospordi Liidu boksis on koostöös Unibetiga sisse seatud kaks sõidusimulaatorit, kus saab oma sõiduoskused proovile panna virtuaalsel Porsche Ringil.

Kõigi osalejate vahel lähevad loosi auhinnad ning koostööpartnerid valivad päeva jooksul välja ka oma lemmikud. Tule ja saa osa Eesti pikima traditsiooniga rajasündmusest, mis on seekord saanud veidi teise vormi!

Opentrack x Cars and Coffee 2024

Fotod: Masinawärk

KOMMENTEERI SIIN