Neljapäev, 25. juuli 2024
Eelmisel aastal otsustas Bolt Drive rendiautoteenus lisada oma autoparki 430 uut Toyotat, 50 esimest C-HR-i jõudsidki eelmisel nädalal teedele. Bolt Eesti rendiautoteenuste kvaliteedijuht Henriko Aer selgitab, miks langetati otsus just hübriidsõidukite kasuks.

Amserv andis Bolt Drive’ile möödunud nädalal üle 50 Toyota C-HR-i, mis on esimene osa ettevõtte 430 auto tellimusest. Ülejäänud sõiduautod loovutab edasimüüja järgemööda, kuid hiljemalt sügiseks on kõik sõidukid liikluses. Valikus on viis erinevat mudelit, lisaks CH-R`ile Yaris, Yaris Cross, Corolla HB ja RAV4 pistikhübriid.

Selle tehinguga saab Bolt Eesti Amservi üheks olulisemaks ärikliendiks ning Toyota jätkab kindlalt Eesti uute sõidukite müügitabelite tipus.

Miks valiti Bolt Drive`i rendiautodeks aga hübriidautod, kuigi elektriautode valik on järjest suurem? Palusime, et Bolt eesti rendiautoteenuste kvaliteedijuht Henriko Aer otsuse tagamaid selgitaks.

Bolt plaanib rendiautode hulka kolm korda suurendada

Bolt Drive`i autopargis on praeguse seisuga 660 sõidukit. Henriko Aer lubab, et kui kõik plaanipäraselt läheb, on 2022. aasta lõpuks rendiautode hulk kaks korda kasvanud. Amservilt soetatud sõidukid jäävadki Eestisse, et rahuldada teenuse kasutajate nõudlust.

“Mingil määral kindlasti segavad meie laienemist tarneraskused, kuid oleme suutnud plaane üsna edukalt ellu viia,” räägib Henriko Aer. “Autode kvaliteedi ja varustuse nõudmise osas pole tulnud järeleandmisi teha.”

Sügisel teedele jõudvad Toyotad on automaatkastiga ja korralikult varustatud, käsikast on üksnes Bolt Drive`i bussidel – eesti autokasutajad on üha rohkem moodsa sõidu usku ning sõiduautode puhul hakkabki käsikast tasapisi ajaloo prügikasti kaduma.

Miks ikkagi hübriidid ja mitte elektriautod!? “Elektriautode laadimise infrastruktuur ei ole Eestis veel piisavalt arenenud ja kättesaadav. Kui laadimisjaamade võrgustik suureneb, saame suurendada ka pistikhübriidide ja elektriautode valikut. Praegune valik on parim võimalus kohalikul turul tegutsemiseks,” tõdeb Aer.

Keskmiselt sõidab üks kasutaja 20 km

Kõige rohkem kasutatakse Bolti rendiautosid loomulikult Tallinnas. Henriko Aer ütleb, et kõige popimad auto parkimise kohad leiab südalinnast ja keskmine kasutaja läbib päevas üsna lühikese vahemaa:

“Kõige pikem sõit Bolt Drive’i rendisõidukiga on seni olnud 5549 kilomeetrit, kui sõidukit kasutati järjest pea 30 päeva. Keskmiselt kasutatakse autot mõni tund ning läbitakse selle ajaga ca 20 kilomeetrit.”

Olenemata sellest, et paar tundi ja paarkümmend kilomeetrit oleksid ilmselt läbitavad ka muul moel kui vaid autoga, jätkab ettevõte autopargi laiendamist.

Amservilt autosid vastu võtnud Bolt Drive`i suunajuht Lukas Yla märkis: „Mida laiem on autopargi valik, seda enam saab Bolt Drive’i autosid kasutada igaks elujuhtumiks: olgu selleks kas kolimine, lühike linnasisene sõit või pikem reis perega maale.”

Toimetaja kommentaar

Autotööstuse praegust seisu ja majanduse olukorda vaadates on Toyota autorendi ettevõttele “kindla peale” minek: tarneajad on suhteliselt lühikesed ja tootja pole ka teada andnud suurematest seisakutest varuosade nappuse tõttu.

Hübriid vs elektriauto? Kah loogiline valik, sest mitmesaja elektriauto toomine (pea)linna tänavatele paiskaks olemasoleva laadimisvõrgu kaosesse. Isegi kui osa lisanduvatest rendisõidukitest on pistikhübriidid, ei muutu mäng riskirohkeks – pistik sõidab ka juhet seina pistmata.

E-autode osas on Eesti praegu paraku veel marginaalsem turg kui senini, mistõttu võib oletada, et uued “e”d jõuavad siia “millalgi”. Sellega ei saa ettevõte riskida.

Kui täna on Bolti rendis 660 sõidukit, siis aasta lõpuks peaks neid olema topelt, millest Toyotade suurtellimus jätab ruumi ka teistele markidele.

Saab olema põnev jälgida, milliseid sõidukeid Bolt rentimise vääriliseks hindab – siiani on nad silma paistnud üsna mitmekülgse valikuga (võrdse kohtlemisega kui soovite). Kuna hankelepingud on ilmselgelt juba käe alla saanud, võib näiteks siinse ülevaate põhjal ennustada, milliste markidega Bolt Toyotale lisaks rendiautoparki laiendab. Kas tulevad Renault`d? Daciad? Opelid? Kiad? Eks ole näha!

Uute sõiduautode müügile mõjub ettevõtte laienemine igal juhul positiivselt ja aasta teises pooles saame vast raporteerida tublidest müügitulemustest teatud markide mõõtkavas. Võidab muidugi see, kellel on sõidukeid õigeks ajaks ette anda. Head ennustamist!

Vaata siit lustakat videot, kus Otto uue C-HRiga proovisõitu teeb

Kaanepilt: Andres Kruus

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN