Laupäev, 15. juuni 2024
Japan Mobility Showl esitletud uuendatud Mazda MX-5 saab muuhulgas DSC-Track sõidurežiimi ja ootuspäraselt ka hulgaliselt esteetilisi muudatusi.

Maailma enimmüüdud sportauto Mazda MX-5 on alates 1989. aasta debüüdist olnud täiuslik valik kõigile, kes soovivad ehedat ja puhast sõidunaudingut. Oleme muudel turgudel ka Miata nime kandvat autot kiitnud ennegi ja hiljuti sai sellest isegi ühe meie toimetuse liikme “isiklik terapeut.”

Ka uuendatud 2024. aasta Mazda MX-5 jätkab väga ihaldusväärse juhile mõeldud autona, pakkudes nüüd ringraja jaoks mõeldud sõidurežiimi, uusi ohutus- ja tehnoloogiafunktsioone, täiustatud disaini ja uusi kere- ning tekstiilkatusevärve.

2024. aasta Mazda MX-5 välisdisaini kaunistavad päevasõidutuledega integreeritud täiustatud LED-esituled, mis parandavad nähtavust. Pisut on ümber kujundatud ka LED-tagatuled. Saadaval on MX-5 pärandit ning modernset esteetikat kombineeriv uus Aero Grey Metallic välisvärv. Tekstiilkatus on nüüd saadaval ka beežina.

Sõitjateruumi uuenduste hulka kuulub uus istmepolster, mis väldib istmes libisemist tiivustunumal sõidul. Teised interjööri täiustused on näiteks raamita tahavaatepeegel, senisest suurem ja funktsionaalsem 8,8-tolline puuteteekraan, uuendatud juhiekraan ning kaks USB-C pistikut.

Mazda MX-5 2024

2024. aasta Mazda MX-5 jätkab ehedat avatud katusega sõitmise naudingu pakkumist, säilitades kõik põhiväärtused, mida on vaimustava sõidukogemuse nimel üle 30 aasta arendatud – olles vilgas, kerge ja täiuslikult tasakaalus. Dünaamilise stabiilsuskontrolli (DSC) uue sõidurežiimi Track prioriteediks on juht, auto sekkub vaid siis, kui roolikeeraja ise ei suuda autot enam kontrolli all hoida. See süsteem on loodud silmas pidades neid juhte, kes on ringrajal algajad, ning see sekkub alles viimasel hetkel.

Ühtlasi lisandub varustusse ohutusfunktsioone maanteesõiduks. Juba baasvarustuses on rajahoidja, kohanduv püsikiirushoidik, intelligentne pidurdusabi ja navisüsteemiga ühendatud liiklusmärkide tuvastamine. Nende uuenduste ning mudelile omase täpse ja tundliku juhitavusega koos kehastab 2024. aasta MX-5 Jinba Ittai filosoofiat – juht ja auto töötavad täiuslikus harmoonias.

Mazda MX-5 2024

Inchcape Motorsi Mazda brändi müügikonsultant Lauri Vannaasseme ütleb, et on MX-5sse suisa armunud: “Tagaveoline platvorm ning suurepärane kaalujaotus pakuvad suurepärast sõiduelamust ning selle auto iseloom on tõeliselt tunda kurvides. MX-5 on muutunud ajas ikooniliseks ning uue mudeli laitmatud proportsioonid, kompaktne kere ja lennukad jooned on mainele vastavad.”

Vannaasseme sõnul on MX-5 suunatud autohuvilistele inimestele, kes väärtustavad sõidunaudingut, sportlikkust ja unikaalsust, aga ka usaldusväärsust – sest kui palju on veel neid mudeleid, mis pakuvad sellist sõidurõõmu koos 6-aastase garantiiga?

Fotod: Mazda

KOMMENTEERI SIIN