Reede, 12. aprill 2024
Dakari maratonrallil sõideti neljapäeval ja reedel 48 tunni Chrono katse, mis on senise kahel päeval sõidetava maratonkatse edasiarendus.

Sõitjad veetsid öö Empty Quarter düünides telkides ja igaüks pidi arvestama, millisesse laagrisse kaheksast nad jõuavad. Meeskondade ja mehaanikute abi polnud, sooja saadi lõkke ääres ja söödi seda, mida kaasas oli ja mida korraldajad laagrisse olid ette valmistanud. Rally Raid Estonia meeskond Urvo Männama ja Risto Lepik läbisid mõlemad päevad ilma suuremate probleemideta ja esialgne tulemus on neil katselt 20. koht.

Kuna Dakari alguses olid nad sunnitud kaks katset vahele jätma ja osalevad nüüd rohkem testi ja õppimise eesmärgil, siis nad üldarvestuse kohale ei sõida. Kaks päeva ja üks öö 650 000 km² suuruses Empty Quarter (Rub’ al Khali) kõrbes oli hea väljakutse nii meestele kui masinatele. Katse pikkus kahe päeva peale kokku oli 549 kilomeetrit, ülesõiduga tuli juurde 209 kilomeetrit.

“Kokku olime 24 tundi katsel, eile suht samal ajal startisime, vahele jäi ka ööbimine kõrbes. Väga okei katse oli, eks me olime ralli alguses igasuguste probleemide tõttu ootuste ja lootustega tagasihoidlikud ja võtsime rahulikult, et näha, kuidas auto vastu peab. Mida kilomeeter edasi, seda paremaks see tunne läks. Korra jäime kinni ja ühte kontrollpunkti ei leidnud ja ei hakanud seal aega raiskama. Auto toimis suurepäraselt, ühtegi probleemi ei olnud. Nüüd ootab ees ametlik puhkepäev ja siis juba uus ja raske nädal,” rääkis Männama pärast katse lõppu.

Meedia: Rally Raid Estonia, MM Production

KOMMENTEERI SIIN