Laupäev, 15. juuni 2024
Alustades lihtsast autode rajapäevast on “Autoplius Fast Lap” kasvanud suureks rahvusvaheliseks üritustesarjaks. Kui eelnevatel aastatel on etapid toimunud Leedus, Lätis, Poolas, Eestis ja Soomes, siis sel aastal jagatakse etapid võrdselt – kaks Pärnus auto24ringil ning kaks “koduväljakul” Kaunases “Nemuno ziedas” ringrajal.

Autoplius Fast Lap” korraldajad tegid teatavaks 2016. aasta sündmuskalendri, kus Eestisse jõutakse kahel korral. Hooaja avasündmus on eriline kogu “Autoplius Fast Lap” ajaloos – esimest korda algab hooaeg Eestis, 23. aprillil Pärnus. Peale avapauku saab võidusõidu nädalavahetust nautida Leedu vanakooli ringrajal “Nemuno ziedas” 21-22. mail. Tagasi Eestis auto24ringil oleme 25. juunil, jättes lõppvõistluse ja finaalid Leedu kanda 27-28. augustil “Nemuno ziedas” ringrajal.

“Oleme topelt rõõmsad, et auto24ringi koostöö Fast Lapi korraldajatega jätkub 2016 aastal kahe rajapäevana.” – kommenteerib auto24ringi juhataja Andres Hall.

“Autoplius Fast Lap” on kasvanud sündmuseks, kus võisteldakse mitmetes erinevates klassides – alates amatöörvõidusõitjatest kuni Leedu tšempionideni ning etapid on kohandatud eri tüüpi autodele, tänavaautodest spetsiaalsete võidusõidumasinateni.

Tänavaklassi sõitjad saavad osaleda Time Attack võistluses, kus hinnatakse kiireimat ringiaega, päris võidusõiduautod saavad aga mõõtu võtta Time Attack PRO liigas ning ka WolfRace seerias, mis koosneb 10 ringi kestvast võistlusest neljas erinevas klassis.

Alates Pärnu ringraja renoveerimisest ei ole möödunud ühtegi aastat “Autoplius Fast Lap” etapita Pärnus. Aastal 2015 osales 77 võidusõitjat Time Attack võistluses ning 32 osalejat Wolf Race seerias. Ringraja juhataja Andres Hall võtab ürituse heal meelel kaks korda vastu:

“Auto24ringil on olnud au ja rõõm võõrustada Fast Lap rajapäevi mitmel korral. Tegemist on äärmiselt meeldivat ja positiivset fiilingut kandva rajapäevaga, mille korralduslik tase ja osalejate pühendumus on midagi, mis on jätnud alati suurepärase mulje. Seetõttu oleme topelt rõõmsad, et auto24ringi koostöö Fast Lapi korraldajatega jätkub 2016 aastal kahe rajapäevana. Soovitan kindlasti kõigil mootorispordihuvilistel tulla Fast Lapile osalema või pealt vaatama – suurepärane elamus on garanteeritud igal juhul.”

[huge_it_gallery id=”128″]

Korraldaja sõnul toimub kodustel Leedu etappidel veelgi rohkem – sündmus kestab terve nädalavahetuse, tuues kohale mitte ainult palju võidusõitjaid oma autodega, vaid ka trikiautode “Show Off”i, superautode näituse, driftingu võistluse, parimad Leedu DJ’d, kenad neiud ja rohkem showd. Aastal 2015 osales üritustesarjas ühtekokku 194 võidusõitjat Leedust, Lätist, Soomest ja Venemaalt.

Autoplius Fast Lap

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Tundub tulevat kuum võidusõidu-ja rallisuvi! Aeg kalendrisse suuri riste tõmmata, et raja ääres, uurikett üle rinna, kadestada ja kaasa elada! Meile igatahes mõte meeldib; ja arusaadav, et leedukad tahavad lausa poole oma ürrist Eestis korraldada – siin on kõikseparem publik ja kõikseparemad võidusõidurajad! Kaunite neidiste osas ei oska kosta, korraldaja jutust jääb mulje, et neid antakse ainult Leedus…

Allikas: fastlap.lt, fotod Rytis Petrauskas

Naised rooli ja rallima! Tänavuse Naisteralli start antakse 21. mail

KOMMENTEERI SIIN