Esmaspäev, 17. juuni 2024
Auto ostmine internetist pole ammu enam sensatsioon, ent kui see juhtub Eestis, on tegu uudiskünnist ületava sündmusega. 24. mail andis Aasta Auto üle esimese Eesti e-poest ostetud Škoda. Mudelinime ära arvata pole keeruline: kaubaks läks meie müügiedetabelite hittmudel Octavia.

Kogu elu kolib vaikselt internetti. Kaupmehed kurdavad, et inimesed tulevad poodi tihtipeale selleks, et proovida mõnd toredat kleiti või ülikonda selga ja minna siis tagasi koju arvuti taha, et täpselt sama toode üleilmsest netikaubamajast soodsamalt tellida.

Kui riidemüüjatel on kehvad päevad, sest turg on väike ja superhinda tillukeste koguste pealt teha ei saa, siis näiteks suurtel toidukauplustel, millel on olemas oma e-poed, netiäri aina õitseb. Internetist saab tellida nii taimi, mööblit, kodumasinaid kui ka ehitusmaterjale.

Ja juba mõnda aega ka autosid. Teadaolevalt on Škoda esimene bränd, mis on Eestis avanud oma internetipoe, kust paari lihtsa liigutusega saab osta mistahes meelepärase mudeli ja selle soovi korral koju ukse ette tellida.

Alates märtsikuust on Škoda uut e-poodi testitud ning nüüd on asi sealmaal, et toimunud on esimene müük ja õnnelik ostja saanud mõni päev tagasi, 24. mail oma uue sportsinise Škoda Octavia kätte.

Kõige kiiremini saab kätte laoauto

Škoda Eesti-poolne maaletooja tunneb siinsete ostjate maitset päris hästi ning teab sedagi, et Tšehhi brändi tullakse tihtipeale ostma mõttega: “nüüd ja kohe!”.

Sobivalt komplekteeritud laoautod on kiirostu-klientidele täpselt õige lahendus. Nüüd ei pea isegi toast välja minema, et endale uus Škoda õuele veeretada.

Uue e-poe valikus on kuni pool tuhat (500!) eri mootorite ja käigukastide kombinatsioonide ning varustusega autot, mille hulgast selle ühe ja õige valimine ei peaks korraliku kodutöö korral olema kuigi keeruline. E-poest ostes saab laoauto kätte loetud päevadega.

Uue auto ostmist kaaluvad (ja Tšehhide uhkuseasja hindavad) huvilised saavad kasvõi kohe pärast selle loo lugemist minna e-poodi uudistama ja vormistada oma ostusoovi.

Škoda e-poes vormistatud tellimusega reserveerib tulevane omanik endale soovitud sõiduki ning kohe kui finantseerimisega seotud küsimused on lahendatud, tuuakse see kliendile koju või saab ta oma uue Škoda kätte sobivaimast salongist.

Škoda laoautosid saab uudistada siit ning  lingi e-poodi leiab iga konkreetse sõiduki juurest.

Paari näpuliigutusega ost tehtud

Kui meelepärane lao-Škoda on leitud, tuleb täita lüngad oma andmetega, teha mõned lihtsad “märgi linnuke” stiilis valikud ostu finantseerimise ja näiteks rehvide kohta.

Nendele liigutustele järgneb lepingu digiallkirjastamine, 1000 eurose esmase sissemaksu maksmine ning auto ongi broneeritud.

Ostu lõplikuks vormistamiseks on siiski vajalik ka esinduse töötaja sekkumine, aga e-poe tellimusega on toimingud üle antud automüüjale: valitud esindus võtab peagi kliendiga ühendust ja protsess viiakse kiirelt lõpuni.

E-poest saab ka “rätsepaülikonna”

Kuigi laoautod on komplekteeritud ja tellitud Eesti autoostja maitse järgi ja ostuprotsess on kiire, on olemas ka mugav alternatiiv, kui sobivat mudelid siiski ei leia ja nii kiire ei ole.

Selleks alternatiiviks on Škoda konfiguraator. Selle kasutamisega aga ettevaatust, valikute paljusus ajab pea sassi ja lõpuks leiab ostja end ikka laoautode sektsioonist… ent külma närviga autohuviline paneb minutitega endale kokku just täpselt sellise sõiduauto, nagu hing ihaldab.

Sobivaima Škoda kokku panemine on lihtne ja ka põnev tegevus – kursoriga saab sammhaaval valikutes edasi klõpsata, katsetada erinevaid variante ja leida sel moel kõige meeldivama kombinatsiooni.

[dropcap]!  [/dropcap]Vihje lapsevanematele: laske alanejatel sugulastel arvuti vahendusel kokku panna auto, mis nendele meele järele on ja võite üllatuda, kui hea ja põnev ning omapärane on laste arusaam automaailmast!

Autot konfigureerides saab võtta mõtlemiseks täpselt nii palju aega, kui on vaja ning eri variante katsetades võib olla kindel, et müügiesindajani jõuab tellimus, mis vastab ostja soovidele ja vajadustele.

Soovitud varustuses auto info saab ühe klõpsuga edastada konfiguraatorist sobivasse Škoda esindusse. Sealt võetakse tulevase ostjaga kontakti, täpsustatakse üksikasjad ja lepitakse kokku proovisõidu aeg.

Eestis on Škoda esindused Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Jõhvis ja Kuressaares. E-pood on avatud 24/7 ja juurdepääsetav ükskõik millisest maailmanurgast.

Allikas: Škoda Eesti, pilt Aasta Auto

KOMMENTEERI SIIN