Esmaspäev, 15. juuli 2024
Ajalugu võib teha mitut moodi. Nordica Stockholm-Tallinn liinilennul palus noormees kõigi reisijate silme all oma tütarlapse kätt ning sai ka “jah” vastuse. Tavatut sündmust valmistati põhjalikult paljude inimeste abiga ette. Toomas Uibo kommenteerib, kas ja kuidas üldse on võimalik pilvede  kohal kosida või abielluda?

Noorpaarid otsivad järjest põnevamaid võimalusi kihlumiseks ja abiellumiseks. Kiirpulm Las Vegases ja abielutõotuste andmine luksusjahi pardal on leierdatud teema – maailmas kogub populaarsust lennukis käe palumine ja abiellumine. Nordica pardal juhtus see kõik siiski esimest korda.

Lennupulmast on saamas suuremat sorti bisnis. Nii on iiri päritolu ärimees David McGowan ehitanud Boeing 737 baasil valmis ehtsa pulmalennuki. Selle pardal on olemas kõik elu meeldejäävamateks momentideks vajalik, preestrist pulmatordini. Ja soovijaid jagub.

Nordica “pulmitamisteenust” ei paku ning CRJ 700 ja 900 lennukid ei võimalda ka pulmavalssi tantsida. Ent kui soov paari minna on mõõtmatult suur, pole asi põhjaliku ettevalmistuse korral päris võimatu. Liinilennul ei tuleks selline sündmus kõne alla, “jah” sõna saab teineteisele öelda ka vaikselt.

KIHLUMINE PILVEDES NÕUAB TÕSIST ETTEVALMISTUST

David McGowa on ettenägelik mees ja on pulmalennukisse jätnud alles 20 nn tavareisija kohta. Selleks, et need, kel on huvi, võiksid publikuna teiste õnne pealt vaadata. Ka on ta välja ehitamas spetsiaalset terminalihoonet, mis võimaldaks peole kutsuda kasvõi 1000 inimest, kellest siis osa jääb teraslinnule järele lehvitama ja maa peale pidutsema.

Nordica nii suurejoonelisi plaane muidugi ei pea – fookus on igapäevatööl ehk regulaarreisidel ning ühenduste juurdeloomisel. Erijuhtudel aga ei takistata inimesi kihlumast või pulmi pidamast lennukis, vaid ajastus peab olema õige ja kõigi osapooltega detailsusteni sündmus läbi mõeldud.

Kindlasti ei tasuks tanu alla panna või rõngastada inimest, kes lendamist kardab – seepärast tehke omavahel sotid selgeks soovitavalt esimestel kohtumistel. Ja kui muidu ei saa, siis käige korra koos reisil, nõnda peaksid võimalikud erinevused kenasti ilmsiks tulema.

KUIDAS JAN LINNEA KÄTT PALUS

Mõni aeg tagasi kihlus Nordica pardal esimene paar ning sündmusest said osa kõik Stockholm- Tallinn liini reisijad. Rootslane Jan-Michael töötab Nordicas teise piloodina ent Eestis elades on tal puudu kõige tähtsamast – oma Linneast. Nõnda otsustas Jan paluda tütarlapse kätt, ja teha seda naise jaoks ootamatult, pilvedes.

Jani ja Linnea kihluse ettevalmistamiseks kulus kümnekonnal inimesel ligi kuu. Kõigele muule lisaks tuli see lugu Linnea eest saladuses hoida… Ning selle looga seoses on rida toredaid seiku, mis edaspidi noortele nende päeva meelde tuletavad.

Näiteks otsustas Jan kihlasõrmuse sisse graveerida koordinaadid, kus ta Linnea kätt palub. Pardal esitas purser reisijatele küsimuse, kas on keegi, kes tahaks piloodiga abielluda.

Ehkki Jan on piloot, siis tol päeval teda juhisesse ei lastud, töötasid 2 tema kolleegi. Jan tegi samal ajal Stockholmis koos filmitiimiga aega parajaks. Lahedaid üksikasju on veelgi.  Meil oli suur privileeg, kõik ettevalmistused ning särav hetk üles võtta. Nautige videot!

TOOMAS UIBO KOMMENTEERIB

Kui populaarne on lennuki pardal kosida või abielluda? See võiks ju olla üks romantilisemaid kohti üldse, kus kallimaga leivad ühte kappi panna?

Osa inimesi püüab oma elu igal võimalikul moel huvitavamaks teha. Seda eriti erinevate tähtpäevade raames, et need hetked, milles ollakse, ikka elu lõpuni mällu sööbiksid.

Nii on paari mindud langevarjuhüppe ajal ja ka merepõhjas. Käepalumine lennukis ei ole ehk nii ekstreemne, kuid kindlasti erinev sellest millega me harjunud oleme.

Milline on Nordica reglement eriliste hetkede jaoks? Kas üldse on lubatud lennu ajal liiga romantiliseks minna?

Nordical puudub igasugune reglement lennukis käepalumise kohta. Meie peamine ülesanne on siiski oma reisijad turvaliselt ühest kohast teise viia ja nende pardal viibimine võimalikult mõnusaks teha.

Õnnepaleesid meie lennukitest kindlasti ei saa. Samas ei saa me ju keelata reisijal lennu ajal oma väljavalitule abieluettepanekut teha, kui see kuidagi lennuohutust ei mõjuta. Seda ei saa keelata ka ükski bussi- ega rongifirma.

Kujutagem ette lennuki ukse juures ikooni, kus peal kaks inimest kellest üks on laskunud põlvili ja see pilt on punases ringis ning läbikriipsutatud. Sellega saaks lennufirma väga kuulsaks aga ilmselt mitte kõige paremas valguses.

Kui ikka süda tuksub põues nii tugevalt, et enne maandumist peab kõik oma mõtted kaaslasele ära rääkina, siis tuleb seda teha ja meie kätt ette ei pane.

Jan ja Linnea kihlusid Nordica pardal, teel Stockholmist Tallinna. Linnea eest hoiti toimuvat saladuses. Kui palju ettevalmistust see kihlumine nõudis? Kas noored on tänaseks ikka koos?

Nordica suures peres töötab tänaseks inimesi rohkem kui 20-st erinevast rahvusest. Üks meie noor ja tubli teine piloot Jan-Michael, kes on pärit Rootsist, otsustas oma tüdrukule meeldejääva käepalumistseremoonia korraldada.

Linnea, kes pidi lendama Nordica lennukiga Janile Tallinnasse külla, sai suure üllatuse osaliseks kui poiss teda Läänemere kohal omale naiseks palus. Tüdruk ei teadnud, et Jan sellel lennul on.

Sellele üritusele eelnes väga pikk ettevalmistusperiood, kus ka Jani kolleegid vabatahtlikena kaasa lõid. Suureks katsumuseks osutus Jani lennukisse saamine nii, et väljavalitu teda ei märkaks.

Lõpptulemuseks oli väga südantliigutav ja emotsionaalne hetk, mille püüdsime ka filmilindile jäädvustada. Tegemist oli esmakordse juhtumiga Nordica lühikeses ajaloos.

Kas Nordica hakkabki nüüd taevase kosimise ja naitumise teenust pakkuma?

Ei, tegu oli erijuhtumiga, mille ette valmistamine nõudis paljudelt inimestelt suurt panustamist. Nordica lennutab küll romantilistesse sihtkohtadesse, aga igapäevaselt me armunud paaridele eritseremooniaid ei korralda.

Kindlasti on võimalik pulmi korraldada ka lennukis. Nordica ei saa sellist tegevust liinilennul lubada, kuid meie lennukit on võimalik rentida.

Kui lennukis abiellumiseks on tõsine soov, siis tuleb sellest meile teada anda ja kui hinnas kokkuleppele jõuame ning kõik ettevalmistused korrektselt tehtud, võib pulmatseremoonia sind ja sinu külalisi sõna otseses mõttes pilvedesse tõsta.

Arvestama peab aga sellega, et endiselt kehtivad pardal reeglid, mis peavad tagama lennuohutuse igal ajahetkel.

Kõik ei saa pruudipärjale järele joosta kuna lennuk võib tasakaalust välja minna. Ja see võib lõppeda väga kurvalt. Nii, et arvestada tuleb rangete turvanõuetega ja paljude piirangutega, aga kindlasti on see tehtav.

Paar soovitust, miks võiks Nordicat romantilisematel eesmärkidel kasutada? Mis oleksid parimad sihtkohad armunud paarile, et lennukis kosida ja siis ühiselt puhkusele lennelda?

Kui ollakse tõsiselt armunud, siis ilmselt pole sihtkohal väga vahet, sest peamiselt vaadatakse ainult üksteist. Edasijõudnutele julgeks Nordica menüüst soovitada meie uusi suvesihtkohti Constantat ja Ohridi.

Lisaks Musta mere äärse Rumeenia kuurortlinna Constanta ilusate liivarandade nautimisele võib noorpaar endale lubada seal ka peenemaid roogasid ja luksuslikumat elamist kui mõnes teises tuntud suvituskohas. Sama lugu Ohridiga, kus ei pea olema väga paksu rahakotiga, et ennast kuninglikult tunda.

Video ja fotod: Sten Ottep. Nordica lehele saab siit

KOMMENTEERI SIIN