Mõnikord juhtub ime ja autoreklaame väljamõtlevad kopiraiterid nokivad tera. Audil on vedanud, sest film Audi RS3 sündimisest on lausa imeliselt ilus. Vägev vaatepilt igaühe jaoks, kes kord inimlapse sündi näinud ja kogenud. Jah, seekord on tabatud naelapead.

Filmi vaatenurk on ootamatu: Audi R8 on seekord ema rollis ja vaevleb sünnitusvaludes. Kere ragiseb, antitiib kerkib ja langeb, õli lendab, ühendused katkevad, V10 kerib pöördeid üha kõrgemale… pinge kerib end minutijagu nii, et vaatajal hakkab pea valutama kaasa punnitamisest. Ilus piinlemine.

Ja siis ta tuleb,  viimaste pressidega sealt, kus ikka tullakse… tagantpoolt. Uhh! Kergendus. Uus RS3 on sündinud. RS3 sünnidaatumiks märgitakse 16. aprill, 2015, sünnikaaluks 1520kg ja südamelöökide arvuks 362 hj. See kõik on nii absurdselt ilus ja inimeseloomale lihtsalt samastumist võimaldav- me kõik tuleme ju “sealt”. Seda filmi lihtsalt peab nägema.

Filmi loojaks on agentuur Bartle Bogle Hegarty London, idee autorid Dominic Goldma ja Ian Heartfield. Tootis Mill, režissöör Andrew Proctor. RS3 esmaesitlus ja kampaania toimus 2015. aasta kevadel.

Vaata siit, kuidas see suurepärane reklaamfilm sündis:

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Nii väga tahaks loota, et filmitegijad mõtlesid reklaamklippi tehes naistele. Inimlapse sünd on midagi, milles meie, naised, oleme ihu ja hingega osalised. Autotööstust on siiani rohkem ikka meeste pärusmaaks peetud (ei tea küll, miks?) . R8 “sünnitus” on midagi sellist, mis võiks meestele meenutada, et emaduseta ei juhtu siin ilmas tegelikult suurt mitte midagi.

Võimalik, et Dominic või Ian või veel keegi loovgrupi liikmetest oli äsja kaasaegsel kombel isaks saanud, viibinud sünnituse juures ja näinud pealt, mismoodi laps siia ilma sünnib. Võimalik, et tema jaoks oli seda kõike liiga palju ja ta kukkus lihtsalt teadvusetult maha – nagu see värskete isadega mõnikord juhtub – ja sai nii pea- kui ajutrauma. Ning “Birth” on lihtsalt püüe, vaimsest traumast aktiivse tegevuse läbi paraneda. Kui nii, siis peaks see mees tänaseks küll täitsa terve olema, sest film on erakordselt elutruu. Absurd, mida lihtsalt peab nägema!

Allikas ja pildid: Audi

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.