Reede, 22. september 2023
Audi kavandab 2018. aastaks 480-kilomeetrise sõiduulatusega elektrilist krossoverit ja peab läbirääkimisi Saksa ja USA autotootjatega ühise 150-kilovatise kiirlaadijate võrgustiku rajamiseks, mis konkureeriks Tesla Motorsi omaga.

Audi neljakohaline elektriauto jõuallikaks on üks elektrimootor esi- ja kaks tagaratastele. E-tron quattro kontseptsiooni esitleti esmakordselt juba septembris Frankfurti autoshow’l.

Audi e-tron

Tippmudelil on 95-kilovatine akupakk ning 150-kilovatine laadija suudaks selle 80 protsendi peale laadida kõigest 30 minutiga, selgitas Siegfried Pint, Audi elektriajami juht, eelmisel nädalal Los Angelese autoshow’l. Ta lisas, et koostöös USA ja Euroopa rivaalidega tullakse välja laadimisvõrgustikuga, millel on sama pistik.

Tesla on pakkunud ka teiste tootjate autodele oma kiirlaadijate kasutamise võimalust, kui nad on nõus maksma oma osa kuludest. See võib tunduda ahvatleva pakkumisena, kuna Tesla on ehitanud 554 laadimisjaama  3 161 laadijaga üle USA, Kanada, Euroopa, Jaapani, Hiina ja Austraalia, kuid Pint ütles, et Audi ei ole selle pakkumisega nõus, kuna Tesla kasutab oma pistikustandardit, mitte SAE Combo2 pistikut, mida enamik autotootjaid eelistab.

Scott Keogh, Audi Ameerika president, ütles, et hetkel ollakse läbirääkimiste faasis ning võrgustiku ülesseadmise kohta pole veel otsuseid tehtud. Siiski näib ettevõte soovivat kasutada ühiseid laadijaid. “Oleks naiivne, kui igaüks investeeriks oma väikese maailma ehitamisse. See oleks ebaefektiivne, kulukas, ja tarbija seisukohast mitte tark valik,” ütles Keogh.

Audi e-laadimisjaam

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Nõustume Scott Keoghiga. Selliste asjade standardiseerimine teenib kindlasti tarbija huve, meenutagem kas või telefonilaadijate ühtlustamist aastaid tagasi – enam ei kujutaks ettegi, et iga jumala telefonitootja laadija oleks isesugune ja kui õiget ei ole, siis polegi midagi teha.

Samuti muudab selline ühinemine ühise eesmärgi saavutamise ja ka elektriautode populariseerimise üldse kindlasti lihtsamaks. On ju mõistlikum koos teha kõigile kasutatavat asja, mis seeläbi tagab märkimisväärselt suurema katvuse, kui et igaüks paneks oma 100 laadijat eri maanurka püsti ja kui vaja on, siis lähim sobiv on 100 km kaugusel, aga nurga taga on teise tootja oma.

Allikas: Automotive News Europe, foto: Audi

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.