Teisipäev, 16. juuli 2024
14. aprillist alates peaksid Keila, Turba ja Paldiski-suunal sõitjad rongide sõiduplaani üle vaatama: Balti jaama laiendustööd toovad sellel suunal segadusi.

Balti jaama laiendustööd on vajalikud, et tulevikus rongiliiklust tihendada. Ehitamise käigus suletakse 9. tee, ja alates 14. aprillist eeldatavasti lausa augusti lõpuni on rongide sõiduplaani rütm sassis, kuna 9. teed kasutada ei saa.

Elroni esindaja kinnitusel on muudatusi vähesel määral ning need puudutavad Pääsküla, Keila, Kloogaranna ja Turba suunal sõitvaid ronge. Elron paneb muudatused välja oma kodulehele ja ooteplatvormide infostendidele.

Eriti suvel peaksid Kloogaranda puhkama sõitjad olema rongide sõiduplaani osas tähelepanelikud: teada on, et rand saab hooajaks uue kuue ja tõenäoliselt kasvab hüppeliselt ka külastajate arv.

Kui arukalt planeerida, peaks olema võimalik Eesti ühte kaunimat supelranda külastada autota – hommikul sõit rongiga randa ja õhtul linna tagasi. Autojuhtide kogemus näitab, et kuumal ajal on rongiga oluliselt kiirem ning ka mugavam randa minna kui autoga, millele tuleb leida (tasuline) parkimiskoht ja tipptunni ummikuid taluda.

Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN