Neljapäev, 18. aprill 2024
27. jaanuaril algasid Tallinnas Tähetorni tänava Paldiski maantee ja Kadaka puiestee vahele jääva lõigu ning Veerme tänava rekonstrueerimistööd. Abilinnapea Kalle Klandorf lubab, et jalakäijate ja ratturite elu läheb edaspidi ilusamaks. Kuni ehitustööde lõpuni läheb liiklejate elu kehvemaks, sest tuleb minna ringiga.

Tähetorni tänav on tüüpiline Tallinna tänav (pommiauk!): auklik, kühmuline, servadest mudane. Kui vähegi võimalik, sõidab autost hooliv juht Õismäele ja Harkusse teistkaudu.

Linnavalitsus on lõpuks jõudnud üksmeelele, leidnud vahendid ning alustas jaanuari viimasel nädalal – talve ju ei ole – ühe Tähetorni olulisema tänavalõigu rekonstrueerimistöödega. Mis tähendab, et nüüd ei pea isegi Tähetorni tänavat mööda sõitmist kaaluma – tulebki minna ringi. Vähemalt novembrikuu lõpuni.

Abilinnapea Kalle Klandorf lubab, et novembri lõpuks, mil tänavalõik valmima peaks, on jalakäijatele ning jalgratturitele loodud paremad ja ohutumad liikumisvõimalused – lubadust on lihtne täita, sest Nõmmel ongi kõnniteedega kehvasti ja kohalikud on päris rõõmsad, kui kuskile jupike maha sirtsutatakse.

„Tööde käigus rajatakse uued jalg- ja kergliiklusteed ning rekonstrueeritakse olemasolev sõidutee,“ märkis Klandorf. „Liiklejatel tuleb arvestada, et kui seni on raskeveokid läbinud Tähetorni tänavat, siis nüüd suunatakse need ajutiselt kuni teetööde lõppemiseni Pärnu maanteele.“ (Tegelikult võiks raskeveokid sealt igaveseks ära koristada!)

Pehme ilm võimaldab teetöödega jaanuaris algust teha. Tegu on tänavuse suurima teeobjektiga Nõmmel ning ehituse ajaks suletakse Tähetorni ja Veerme tänav tavaliiklusele. Kohalikud elanikud ja ettevõtjad saavad läbi, liikluskorraldust järgides.

Esmalt tehakse ehitustöödega algust Kadaka tee ja kunagisele raudteetammile rajatud Lääne-Tallinna kergliiklustee vahelisel lõigul.

Lisaks tee-ehitusele uuendatakse tänavaaluseid vee-ja kanalisatsioonitrasse ning suunatakse sadeveed teelt ära. Ka tänavavalgustust uuendatakse: tulevad leedlambid ja valgustatud ülekäigurajad. Vaegnägijate liikumist lihtsustavad edaspidi braikivid ülekäiguradadel.

Tähetorni tänav on suletud Paldiski maantee (täpsemalt Veerme tn) ja Kadaka puiestee vahemikus. Võimalikud ümbersõidud on ühelt poolt Kadaka tee ja Akadeemia tee kaudu ning teiselt poolt Harkust Instituudi tee kaudu.

Tähetorni tänava elanikele tagatakse juurdepääs enamasti Kadaka puiestee poolt, kuid Lauka tänava piirkonnale mingil ajavahemikul ka Paldiski maantee poolt (elanikke teavitatakse ette). Harku raba terviseradade parklad on hõivatud ehitustehnika ja materjalide paigutamiseks.

Tähetorni tänava ehitustööde lepinguline maksumus on umbes 4,2 miljonit eurot, millest 192 000 eurot tuleb Tallinna Vesi’lt. Rekonstrueeritava tänavalõigu pikkus on 2,8 kilomeetrit. Tööde valmimise tähtaeg on lepingujärgselt 30.11.20.

Loe siit, mida Tallinn veel toredat korraldab

Pilt: Google Street View

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN