Teisipäev, 23. juuli 2024
Viimasel ajal on taas sagenenud autovargused. Pikanäpumeeste elu teevad mõnusaks nn. puldist avatavad-suletavad sõidukid. Kindlustusekspert jagab viis kasulikku nõuannet, kuidas kaitsta võtmevaba autot varaste eest.

Oktoobri alguses viis politsei läbi erioperatsiooni ja tabas neli autovargustes kahtlustatavat Leedu kodanikku. Jõuk tegutses organiseeritult ning jätkuv autovarguste laine lubab arvata, et kätte saadi vaid osa kurikaeltest. Seega tasuks oma auto turvalisusele jätkuvalt tähelepanu pöörata.

PZU kindlustuse ekspert annab alljärgnevalt paar nõuannet, kuidas auto turvalisus tagada. Tähelepanelikult tuleks neid lugeda ja arvesse võtta kõigil, kel võtmevaba sõiduk.

[dropcap]! [/dropcap]Hoia võtmed akendest ja välisustest kaugemal

Kõige lihtsamini saab elektrooniliselt käivituvat võtmevaba autot kaitsta varguse eest, kui hoida võtmeid võimalikult kaugel akendest ja välisustest. Nii on kurjategijatel raskem võtmetest tulevat signaali kätte saada ning auto elektroonikat petta.

[dropcap]! [/dropcap]Isoleeri võtmest lähtuv signaal

Kui valmistajatehas lubab, siis võib hoida võtmeid näiteks külmkapis, mille metallist kihtidest ei suuda tekitatav signaal läbi minna. Kui tehase piirangud ei võimalda võtmeid külmkappi panna, võib need mässida ka fooliumi sisse, mis samuti summutab elektroonilise signaali.

Veel on hea mõte ise valmistada või tellida Faraday puuri põhimõttel toimiv ümbris, mis tõhusalt isoleerib võtmetest tuleva signaali.

[dropcap]! [/dropcap]Pargi sõiduk hästi nähtavasse ja valgustatud kohta

Auto hoidmine valgustatud kohas raskendab kurjategijate tegevust, kuna teeb nad paremini nähtavaks. Vahelejäämise risk on suurem ning liigutakse pigem edasi kergemat sihtmärki otsima. Varguse riski vähendab auto parkimine valvekaamera vaatevälja.

[dropcap]! [/dropcap]Paigalda autole täiendavad turvasüsteemid

Hinnalisemate sõidukite puhul tuleks mõelda täiendavate turvasüsteemide paigaldamisele, et auto varastamine võimalikult keeruliseks teha. Kindlasti on kasu ka täiendava GPSi paigaldamisest, et varguse puhul oleks võimalik auto asukohta jälgida.

[dropcap]! [/dropcap]Teavita politseid kahtluse korral

Oluline roll on valvsusel ja tähelepanelikkusel. Eriti tähtis on politseile teada anda öistest kahtlaste sõidukite ja inimeste liikumistest.

Väiksemates asumites saab edukalt organiseerida ka naabrivalvet. Informatsiooni saab jagada näiteks Facebooki kogukonna kaudu. Kahtluse korral helistage hädaabinumbrile 112.

Kaanepilt: PixabayAllikas: PPA, PZU kindlustus

KOMMENTEERI SIIN