Esmaspäev, 6. veebruar 2023
BMW M-divisjon esitles oma esimest pistikhübriidset autot XM, mille 4,4-liitrine V8 arendab elektriajamiga kahasse võimsust 480 kW ehk 653 hobujõudu.

Uusimat BMW kaheksasilindrilist mootorit abistav elektriajam on integreeritud kaheksakäigulisse M Steptronic käigukasti, andes sujuvalt ja kiirelt lisavõimsust. Enam kui 5,1 meetrit pikk ja kaks meetrit lai XM saavutab 100-kilomeetrise tunnikiiruse 4,3 sekundiga, M Driver paketi puhul on tippkiirus tavapärase 250 km/h asemel piiratud 270 kilomeetrini tunnis. Bensiinikulu jääb WLTP tsükli kohaselt vahemikku 1,5-1,6 liitrit ning elektrikulu (kombineeritult) 28,9-30,1 kWh sajale kilomeetrile. WLTP kohaselt on sõiduki CO2-heide suurusjärgus 36-33 g/km.

BMW XM pistikhübriid

Sõiduki elektriajam saab energiat auto põhja paigutatud 27 kWh liitiumioonakust, juht saab iDrive abil sõites valida kolme sõidurežiimi vahel: vaikimisi on auto seadistatud hübriidrežiimile (Hybrid), lisaks saab XM kulgeda ka vaid elektriajami jõul. Vaid elektri jõul on WLTP tsükli kohaselt võimalik sõita kuni 88 kilomeetrit, tippkiirus on täiselektrilise režiimi puhul 140 km/h. Lisaks on valikus eControl režiim, mis on seadistatud akut maksimaalselt laadima ja laetud taset hoidma.

xDrive nelikveosüsteemi saab vajadusel muuta tagaveoliseks, lisaks kuulub xDrive’i režiimivalikusse liival ja teistel keerulistel pinnastel sõitmiseks mõeldud 4WD Sand. Tagasillast leiab M Sport diferentsiaali, mis töötab koos dünaamilise stabiilsuskontrolliga (DSC).

BMW XM pistikhübriid

Standardvarustuses pakutakse XM-ile 21-tolliseid alumiiniumist kergvelgi, soovi korral saab autole tellida 23-tollised veljed.

XM-i sõitjateruumis on standardvarustusena multifunktsionaalsed M istmed ja juhile orienteeritud armatuurlaud, tagaistmel reisijatele pakub luksuslik hübriidmaastur M Lounge’i. Autol on neljatsooniline kliimaseade ning Harman Kardoni meelelahutussüsteem, eraldi saab tellida ka Bowers & Wilkinsi katusekõlaritega Diamond Surround System’i.

BMW XM pistikhübriid

Juhile kuvatakse sõitmisega seonduvat infot 12,3-tolliselt infoekraanilt, rehvide seisundit ja auto seadeid saab vaadata 14,9-tolliselt ekraanilt. Auto kasutab BMW uusimat, kaheksanda põlvkonna operatsioonisüsteemi, mida saab juhtida nii puudutustega kui hääle abil. Nutitelefoni saab autoga siduda Apple Car Play või Android Auto abil. XM omab SIM-kaardi pesa ning 5G ühenduse võimekust, autot saab siduda BMW ID ja My BMW rakendustega.

Juhiabide poolest on tegu seni rikkalikuima varustusega M-mudeliga: standardvarustuse puhul abistavad juhti muuhulgas nii eesmise kokkupõrke hoiataja, sõidurajalt lahkumise hoiataja, kiirusepiirangute kuvaja kui panoraamvaatega parkimisabiline. Lisavarustusena saab tellida Driving Assistant Professional paketi, mis suudab muuhulgas mõista valgusfoore ning aitab juhil sõidurajal püsida.

BMW XM pistikhübriid

BMW alustab mudeli tootmist selle aasta detsembris Ameerika Ühendriikide Spartanburgi tehases, omanikeni peaksid esimesed autod jõudma 2023. aasta kevadel. 2023. aasta sügisel lisandub valikusse mudel XM Label Red, mille puhul on tegemist võimsaima liiklusesse lubatud M-sõidukiga. Label Redi võimsus ulatub bensiini- ja elektriajami koostöös 748 hobujõuni (550 kW), pöördemoment on 1000 Nm.

Pildid: BMW

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.