Teisipäev, 18. juuni 2024
Võib-olla on lugejatele juba varem linnapildis ette jäänud autod numbritega 001 ja 002PSE. Nüüd näidati neid ka ametlikult ja avalikult ning lasti ka käed külge panna.

Juba eelmise aasta lõpus avalikustati uue Peugeot 508 Sport Engineered’i detailid ning neid saab lugeda siit. Tegu on seni võimsaima Peugeot’ seeriatootmismasinaga, millest on olemas nii sedaan- kui universaalkerega versioon (SW). Hübriidajamiga nelikveoline masin pakub 360 hobujõudu ning 42 kilomeetrit täiselektrilist sõiduulatust.

Peugeot 508 Sport Engineered

Lansseerimisüritusel said autoajakirjanikud ka autoga pooletunnise tiiru teha – valmis oli pandud stardirada, autosse suunasid stjuardessid ning luba “õhkutõusuks” saabus viipepulkade lehvides.

Nii lühikese sõiduga loomulikult autost kui tervikust pädevat pilti ette ei saa, kuid ootusärevus pikemaks proovisõiduks sai äratatud – 508 PSE on nii vilgas kui praktiline. Ajamite koostöö ja ümberlülitamine on sujuv ja märkamatu, sõitjateruumi materjalid mõnusad. Juba kahe nädala pärast võib oodata proovisõidulugu.

Peugeot 508 Sport Engineered

Selge on see, et Peugeot’ jaoks on tegu mainesõidukiga – teeme, sest saame, mitte seepärast, et on vaja. Hinnad algavad pea 65 000 euro piirimailt, 508 PSE täidab aga üpris huvitavat nišši: ta ei ole keskklassi sportlik nelikveoline nagu palju VW AG hingekirjas olevaid masinaid, vaid sihib pigem GT mugavust ja trügib AMG-M-RS territooriumile. Niiviisi vaadates pole hinnal isegi viga – sarnaneb sellele, mida Kia Stinger välja tulles tegi ning pakkus.

Soovijad saavad PSE-d kunagi tulevikus ka rajal proovida – üks masinatest läheb Audruringile rajaautoks. Eestisse on hetkel tulemas veel kolm PSE-d, olemasolevatest üks läheb varsti Leetu ära. Selle põhjal võib järeldada, et huvi on suur – tootmisnumbrid saavadki just huvist sõltuvaks.

Peugeot 508 Sport Engineered

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN