Laupäev, 15. juuni 2024
2023. aastal jõuavad turule uue Peugeot 308 luukpära ja SW universaalkerega mudeli elektrilised versioonid, pakkudes mudelirivis täiendust pistikhübriididele, mis teeb Peugeot’st esimese tootja Euroopas, kelle tootevalikus on täiselektriline universaalkerega mudel.

Uute e-308 ja e-308 SW jõuallikaks saab uus elektriajam, mille keskmine energiakulu on kõigest 12,7 kWh, kuid suudab samas pakkuda 115 kW (156 hj) võimsust ja tagada sõltuvalt varustustasemest sõiduulatuseks üle 400 km (WLTP). Uued mudeliversioonid on saadaval Allure ja GT varustustasemes ning jõuavad turule 2023. aasta sügisel.

Peugeot e-308 ja e-308 SW disain on inspireeritud nii Peugeot’ DNA-st kui ka kõrgema klassi sõidukite dünaamilistest ja luksuslikest põhimõtetest. Elektriliste mudelite sõitjateruumis on nüüd veelgi rohkem avarust ning mudelid on varustatud spetsiaalsete 18-tolliste alumiiniumvelgedega, mis aitavad kaasa õhutakistuse vähendamisele ja sõiduulatuse pikendamisele.

Uute Peugeot e-308 ja e-308 SW mudelitega tuuakse klientideni ka täiesti uus elektriline ajam, mille tippvõimsus on 115 kW (156 hj) ja kiirenduse tagab 260 Nm pöördemoment. Uus elektriajam täiendab juba täna pakutavat valikut, mis hõlmab 180 hj (132 kW) ja 225 hj (162 kW) koguvõimsusega pistikhübriide ja sisepõlemismootoreid.

Uuele ajamile lisaks on mudel varustatud ka uue põlvkonna täiustatud keemilise koostisega akuga: 51 kWh netomahtuvusega 400-voldine kõrgepingeaku koosneb 80% niklist, 10% mangaanist ja 10% koobaltist ning suudab tagada enam kui 400-kilomeetrise sõiduulatuse (WLTP kinnitamisel).

Peugeot e-308

Peugeot e-308 ja e-308 SW loomisel oli inseneride jaoks peamiseks eesmärgiks tõhusus. Tänu uuele mootorile ja akule, aerodünaamilisusele, EMP2 platvormi abil massi vähendamisele ning A-klassi rehvide toel veeretakistuse vähendamisele suudavad uued mudelid pakkuda C-segmendi üht parimat keskmist energiakulu – kõigest 12,7 kWh 100 km kohta.

Lisaks sellele saab juht ise energiakasutuse võimalikult madalaks viia, valides erinevate sõidurežiimide (Eco, Normal, Sport) vahel. Tänu “Brake” sõidurežiimile on võimalik kasutada ka regeneratiivset pidurdamist, et gaasipedaali vabastamisel energiataastet veelgi optimeerida.

Uute elektriliste mudelite standardvarustusse kuulub 11 kW kolmefaasiline laadija ning avalikus 100 kW laadimispunktis vältab 20-80% laadimine vähem kui 25 minutit. Uued Peugeot e-308 ja e-308 SW on varustatud ka uusima põlvkonna juhiabisüsteemidega, mis tagavad alati rahuliku ja ohutu sõidukogemuse. Pakutavate süsteemide hulka kuuluvad „Stop and Go“ funktsiooniga eesliikuja kiirusega kohanduv püsikiirusehoidja, pika tuvastusulatusega (75 meetrit) pimeala jälgimissüsteem ja Rear Traffic Alert süsteem, mis hoiatab tagurdamisel ohu eest.

Peugeot e-308

Uus Peugeot e-308 ja e-308 SW on varustatud kõige uuema põlvkonna Peugeot i-Cockpit juhikohaga, mis on äratuntav kolmemõõtmelise ja kohandatava digitaalse näidikuploki ning keskse 10-tollise puuteekraani järgi.

Peugeot’le omaselt on suurt rõhku pandud sõitjateruumi kvaliteedile ja leidlikele lahendustele, seega leiab reisijateruumist täielikult kohandatavad i-Toggles juhtnupud ja kõige uuema i-Connect Advanced info- ja meelelahutussüsteemi, mis muudab sõidu- ja reisikogemuse intuitiivsemaks ja veelgi mugavamaks.

Meedia: Peugeot

KOMMENTEERI SIIN