Laupäev, 20. aprill 2024
Škoda uus kõikjalsõitja Kodiaq jõuab müügile järgmise aasta alguses, aga tootja teeb omalt poolt kõik, et ootajale aeg pikem näiks. Värskeim trikk on ülekleebitud maasturiga rahva silma alla ilmumine, et näidata – sõidab küll. Hästi sõidab! Lohutuseks jagab tootja uuest maasturist pilte ja lisab seni teadaolnud tehniliste andmete loetellu jõuallikate valiku kirjelduse.

Uus Kodiaq paistab silma lakoonilise ja pigem konservatiivse disainiga, suurepäraste maastikusõiduomadustega ning tipptasemel infolustiväljaga. Jõuallikate valikus saab olema kolm TSI bensiinimootorit ja kaks TDI diislit. Lisavarustuse nimekirjast leiab aeglustiga nelikveo ning dünaamilise külgkalde kontrollsüsteemi.

KODIAQ

KODIAQ- OMAS SEGMENDIS KÕIGE RUUMIKAM

Škoda lubab, et Kodiaq on mitmes aspektis “kõige-kõigem”. Inserid on panustanud auto ruumikusse: kuni seitsmekohalises autos peab ruumi olema igale sõitjale, keskendutud on jala – ja küljeruumi timmimisele.

Viiekohalises Kodiaqis saab olema ennenägematult pagasiruumi ning liigutatavad ja mitmeti lapitavad tagaistmed on juba baasvarustuses. 4,7 meetri pikkuse  auto pakiruumi maht on suure keskklassi maasturite seas suurim: seda on võimalik laiendada kuni 2065 liitrini.

Selleks, et ilusat autot parklas või vastu kõnnitee äärekivi mitte mõlki peksta, saavad Kodiaqi uksed pehmest plastikust spetsiaalsed kaitseääristused. Lastega peresid turvab elektrooniline lapselukk ning pikkade vahemaade läbimisel saab lisavarustuse nimekirjast valida erikujulised ergonoomilised peatoed.

ÜHENDUB, HÄSTI ÜHENDUB!

Kodiaqi puhul Volkswagen hinnaalandust ei tee ja Kodiaqi lustikastiks saab teise põlvkonna Modular Infotainment Matrix (lühidalt: Matrix). See tähendab puutetundlikke ekraane, Columbus ja Amundsen tippvarustuses 4G ühenduvust ja Wi-Fi võimekust (auto saab teha hotspotiks või olemasoleva hotspotiga internetti saata). Tere tulemast oma nutiseadmetega surfama!

Kodiaq on esimene Škoda, millesse lisatakse eCall hädaabi nupp, mille kaudu saab vajadusel auto otse ühendada Care Connect abikeskusega. Euroopas peaks süsteem tööle rakenduma 2018. aastal. Rida online-teenuseid hakkab toimima Škoda Connect äpi abil ning neid on võimalik nutiseadmest jälgida ja juhtida.

Juba baasvarustuses on mõeldud nutiseadmese paaritamisele, selleks on välja töötatud Swing lahendus. SmartLink platvormi kaudu saab auto veidi nutikamalt ühendada Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLinkTM või SmartGate’ga. Kirsiks tordil keeruliste ingliskeelsete lahenduste nimekirjas on Phonebox, mis võimaldab telefoni juhtmevabalt ühendada auto infovälja ning samal ajal akut (induktsioon)laadida.

160707 SKODA_KODIAQ_04

RIDAMISI JUHIABILISI

Kaamerasilmad abistavad Kodiaqi juhti kõikjal ning kuvavad ümbruse pikuti, laiuti ja pealtvaates. Kui maasturi taha on kinnitatud treiler, võtab süsteem aeglaselt tagurdades manööverdamise üle. Autol on peal uudne jalakäijate tuvastüssüsteem, mis väldib parklaolukordades või hoovialal otsasõite.

Ka on Kodiaqile peale pandud parkimise kontrollsüsteem, mis pidurdab juhi eest juhul, kui auto on teisele objektile liiga lähedal. Kokkuvõttes on Kodiaq tõeline kotkasilm, kes haistab ohtu ja tegutseb, vajutades pidurit või katkestades manöövri.

Loomulikult on olemas adaptiivne kiirusehoidik, sõidurajal püsimise abisüsteem, liiklusmärkide tuvastamine, väsimusest märku andmine, autonoomne parkimisabi ja palju muud, mida oleme kaasaegsete autode puhul hakanud üha rohkem pidama uueks normaalsuseks.

VIIS JÕUALLIKAT JA TOPELTSIDURIGA AUTOMAATKAST

Škoda pakub Kodiaqile kahte diisel – ja kolme bensiinimootorit. Bensiinimootorite tipus on 2-liitrine TSI, mil võimsust kuni 132 kW(180 hj), mille kohta tootja lubab, et tänu efektiivsele põlemisprotsessile on see erakordselt ökonoomne. Sisepõlemismootorite säästlikku toimimist peaks toetama ka Kodiaqi kerekonstruktsioon: auto valmistamisel on kasutatud tugevaid, aga kergeid terasesulameid.

Jõuallikate juurde saab valida kas kuuekäigulise käsikasti või DSG topeltsiduriga 7-käigulise automaadi. Kodiaq on valikus esi- ja nelikveolisena, lisavarustuses aeglustiga nelikvedu ning DCC ehk kere külgkalde kontrollsüsteem. Juhi käsutuses on ka valik erinevaid sõiduviise, olenevalt teest või keskkonnast, mida parasjagu läbitakse.

Nelikvedu võimaldab Kodiaqiga sõita ka keerulistes teeoludes ja maastikul. Valides nelikveo sõidurežiimi, muudetakse mootori, vedrustuse, käiguvahetuse parameetreid ning lülitatakse sisse või välja vajalikud elektroonilised sõiduabilised.

160707 SKODA_KODIAQ_02

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Saame näha, kui valusalt VW Škodaga endale jalga tulistab. Kui turule tuleb maastur, mis positsioneerub suure-keskklassi kõikjalsõitjate hulka, on arvata, et esimesena vaatavad selle poole seni teisi VAG tooteid kasutanud ostjad.

Milleks osta VW või Audi, kui (tõenäoliselt) oluliselt odavamalt saab (vähemalt) sama kvaliteetse sõiduki? Nii nad igatahes räägivad ning Škoda populaarsust kinnitavad ka autoinfokeskuste kuuaruanded, vaadake näiteks, mis toimub Eesti ja Soome automüügi edetabelis. Ootame huviga.

Allikas ja meedia: Škoda

Tugev nagu karu: Škoda uue suure linnamaasturi nimeks saab Kodiaq

KOMMENTEERI SIIN