Laupäev, 15. juuni 2024
Tartus nädalavahetusel toimunud Motoshowl leidis aset uue linnamaasturi Alfa Romeo Tonale Eesti esmaesitlus.

„Huvi auto vastu oli messil väga suur ja usume, et Tonale aitab meil Eestis Alfa Romeoga ka nišimargi staatusest välja murda, sest see mudel vastab nii disaini kui ka varustuse osas väga hästi Eesti turu ootustele,“ ütles United Motorsi müügijuht Leino Luik. „Tonale markeerib Alfa Romeo jaoks uue ajastu algust, sest see on esimene Alfa Romeo, mis on saadaval ka hübriidina,“ lisas ta.

Alfa Romeo Tonale

Tellitud Alfa Romeo Tonaled peaksid plaanide kohaselt klientideni jõudma hiljemalt uue aasta alguses. Praegu on valikus kaks hübriid- ja üks diiselmootoriga versioon, uuest aastast on oodata ka pistikhübriidi. „Võib arvata, et hübriidajamiga mudelitest saavadki kõige populaarsemad variandid,“ märkis Luik.

Tonalet saab tellida kolme erineva varustusega, milleks on Super, Ti ja Veloce. Mootoritest on esialgu saadaval 130 hj diisel ja 130 või 160 hj kerghübriid, uuest aastast lisanduva nelikveolise pistikhübriidi Tonale Q4 võimsus on 275 hobujõudu.

Alfa Romeo Tonale

„Kerghübriidi käigukast võimaldab elektrilises režiimis käivitamist ja sõitu väikesel kiirusel, parkimisel ja püsikiirusel,“ sõnas Luik. „Pistikhübriidiga saab linnatsüklis elektrilises režiimis sõita kuni 80 km ja kombineeritud tsüklis enam kui 60 km. 15,5 kWh aku täiesti täis laadimiseks kulub 7,4 kW kiirlaadijaga vaid 2,5 tundi,“ märkis ta.

Alfa Romeo Tonale hinnad algavad 34 990 eurost, mudeliga saab lähemalt tutvuda siin.

Fotod: Alfa Romeo

KOMMENTEERI SIIN