Teisipäev, 23. aprill 2024
2018. esimese poolaasta müüduimate mudelite nimekiri on üle Euroopa ühtlaselt ühesugune: Eestis populaarne Škoda Octavia napsab esikoha neljas, Volkswagen Golf, mis siinmail esikümne keskel aeg-ajalt figureerib, koguni viies riigis.

Turu-uuringute ettevõtte JATO Dynamics pani riikide kaupa ritta Euroopas tänavu esimesel poolaastal kõige populaarsemad automudelid.

Müügihittide tabelist paistab selgelt välja, et seal, kus olemas omamaine autotööstus või mälestus mõne margi algupärast, eelistatakse osta ehedat, kohalikku kaupa. Volkswagen on tegija Saksamaal, Škoda muidugi Tšehhias, Seat Hispaanias ning Rumeenias on suurim lemmik Dacia Logan.

Ent neis riikides, kus autotehaseid pole ega ole ka ühtegi marki, mille kaudu end teadvustada, rokivad üldised lemmikud. Kõige enam esikohti on saavutanud Volkswagen Golf ja Škoda Octavia. Ka Renault Clio naudib üle-Euroopalist populaarsust.

Norras teatavasti on müügiedetabeli tipp elektriautode käes. Ja ehkki oleme harjunud trollidemaad Teslaga seostama, on kõige popim hoopiski Nissan Leaf.

Kreeklastele aga meeldib Toyota (nagu eestlastelegi). Iiris hinnatakse kõikide krossoverite esiema Nissan Qashqaid. Nõnda on pilt natuke siiski rõõmsam, VAG ei võidutse ainulisena.

Ja kuigi rootslased hiljaaegu hindasid kõige ihaldusväärsemaks automargiks hoopiski jaapanlaste Taevasõela ehk Subaru, on müügitabeli tipus kohalik Volvo S90/V90 mudeliga. Kogu Euroopa lõikes on tegu kõige nooblima ja kõige kallima poppautoga.

POPULAARSEIMAD MUDELID RIIKIDE KAUPA

Eesti: Škoda Octavia
Soome: Škoda Octavia
Rootsi: Volvo S90/V90
Holland: VW Polo
Belgia: VW Golf
Horvaatia: Renault Clio
Tšehhia: Škoda Octavia
Taani: Peugeot 208
Prantsusmaa: Renault Clio
Saksamaa: VW Golf
Kreeka: Toyota Yaris
Ungari: Suzuki Vitara
Itaalia: Fiat Panda
Iirimaa: Nissan Qashqai
Suurbritannia: Ford Fiesta
Austria: VW Golf
Läti: VW Golf
Leedu: Fiat 500
Luxemburg: VW Golf
Norra: Nissan Leaf
Poola: Škoda Octavia
Portugal: Renault Clio
Rumeenia: Dacia Logan
Slovakkia: Škoda Fabia
Sloveenia: Renault Clio
Hispaania: Seat Leon
Šveits: Škoda Octavia

JATO Dynamics avaldas autode müügiedetabeli ka kogu maailma lõikes. Näha on, et 2018 on hea automüügiaasta kõikjal, seda üldise optimismi ja kerge majandustõusu tingimustes. Jaanuarist aprillini kasvas autode müük mullusega võrreldes 3,4% ehk kaubaks läks 28,8 mln autot.

Tõenäoliselt müüakse planeedil siiski rohkem uusi sõidukeid, sest JATO on saanud andmed vaid 53lt suuremalt turult, mis moodustavad 90% kogu maailma automüügist. Seega on hulk sõidukeid oma andmetega kuskil statistika hämaruses ning võimalik, et esimese nelja kuuga müüdi umbes 30 mln autot.

Allikas: JATO Dynamics

KOMMENTEERI SIIN