Pühapäev, 19. mai 2024
Volkswagenil on kaelas järjekordne turvavööskandaal – kahes NCAP – kokkupõrketestis rebenes teise generatsiooni Tiguani juhiistme turvavöö. USA-s on juhtumite suhtes algatatud tehniline analüüs ning tõenäoliselt järgneb autode tagasikutsumine.

Tänavu kevadel tuli Soome Tehnikamaailma autotesti käigus ilmsiks, et kolmel Volkswagen Grupi väikeautol avaneb tagaistme turvavöö lukustus järsul manöövril iseenesest. Nüüdseks on probleemsed autod tagasi kutsutud ja viga parandatud ent halb õnn turvavöödega näib VAG-i jätkuvalt jälitavat: Ameerika turvatestides ilmnes kriitiline viga Tiguani linnamaasturil.

USA Department of Transportation ehk sealne transpordiministeerium koostas raporti 2018. aasta Volkswagen Tiguani juhi turvavöö rebenemise kohta kahe kokkupõrketesti käigus.

Testide korraldajaks oli liiklusohutusamet National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). Tegemist oli ühe osaga rutiinsest NCAP-kokkupõrketestide programmist, kus autod “seina” sõitsid.

PROBLEEM KAHEL SÕIDUKIL

Turvavööd rebenesid kahel teise generatsiooni Tiguanil, mis sooritasid laupkokkupõrketesti seinaga kiirusel 56 km/h. Mõlemal korral rebenes juhi turvavöö kinnituse juurest.

NHTSA esitas Volkswagenile järelepärimise, tootja hinnagul põhjustas turvavöö rebenemise testiseadmete poolt turvavööle suunatud ebanormaalne surve, tegemist ei olnud turvavöö veaga. Teised testid olid positiivsed

Volkswagen Tiguani on kokkupõrkekatsetel proovile pannud ka kindlustusfirmasid esindav organisatsioon Insurance Institute for Highway Safety ehk IIHS, tulemused on olnud positiivsed ja probleeme pole esinenud. IIHS-i kokkupõrketeste peetakse NHTSA omadest karmimateks.

Volkswageni USA kõneisik Mike Tolbert kinnitas väljaandele Forbes, et ettevõte teeb NHTSA-ga igakülgset koostööd. Juhtumi järgselt teatas NHTSA, et algatab juhtunu kohta tehnilise analüüsi. Asjatundjate hinnangul on tõenäoliselt oodata tagasikutsumist.

Euroopas juba mõned aastad müügil olev teise põlvkonna Volkswagen Tiguan jõudis USA turule alles mudeliaastal 2018. Kuna Ühendriikide ja Euroopa turvalisusnõudmistes on suuri erinevusi, võivad oluliselt erineda ka seal müüdavad sõidukid, seetõttu ei pruugi see probleem üldse Euroopa Tiguane puudutada.

NORMA POLE SEOTUD

Kevadise turvavööskandaaliga seoses kerkis korraks üles ka Eesti turvavöötootja Norma nimi, mis valmistab osa Takata vöödest. Küsisime tootjalt otse, kas võib olla, et viga tehti Eestis.

Ettevõtte arendusdirektor Sander Annus saatis Acceleristale vastuse, milles teatab, et Norma pole Takata vigaste turvavööde tootmisega kuidagi seotud: “Vastuseks Teie küsimusele kinnitan, et Norma ei ole nimetatud lukusüsteemide valmistaja. Infot autos kasutavate komponentide kohta saab anda autotootja.”

Allikas: Moottori.fi. Tõlkis: Lena Murd. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN