Teisipäev, 18. juuni 2024
Tänavu kevadel panid seniste platvormteenuse pakkujate tegevusega rahulolematud juhid püsti uue taksotellimise rakenduse Hope Taxi. Küsisime ettevõtte tegejuhilt Robin Ilvikult, kuidas Hope’il on läinud ning millises suunas arenetakse?

Hope Taxi rakendus on mõnda aega olnud kasutajatele avatud. Paar nädalat tagasi laiendati koos Välk Taksoga tegevust Tartusse, äsja tuli teade, et Hope taksot saab tellida paarisajas linnas üle maailma.

Paljud kliendid aga ei teagi, et turul on uus tulija. Uut rakendust on äpipoes hinnatud hindega 3,9 ent see iseenesest ei näita suurt midagi – alguse asi, kõik areneb, loodetavasti paremuse poole.

Kui palju täpselt on Hope’i kasutatud, kui palju on juhte, kui palju rakendust alla laetud – täpseid andmeid ei taha tegijad esialgu öelda. Saime oma küsimustele ühtlaselt ümmargused vastused, millest kumab suur lootus, et asi õnnestub.

Taxify ja Uber on uut tulijat tervitanud: kõvem konkurents korrastab turgu ja aitab kaasa platvormteenuse kasutajate hulga kasvule. Hope’i tulek langes enam-vähem samale ajale venelaste Yandexi tegevuse laienemisega Eestisse.

Viimane on asunud turgu aga aplalt ära võtma suurtelt konkurentidelt. Võimalik, et just see on Hope’i püsimajäämise suurim argument: kvaliteetne omamaine teenus kindlatelt tegijatelt. Lisaks pakutakse sõiduki ettetellimise teenust, mis – kui Tesla takso välja jätta – on unikaalne Eesti sõidujagajate turul.

Mis on Hope Taxi, millal ja miks see sündis?

Hope on taksotellimise rakendus, mis pakub klientidele fikseeritud hindasid sõltumata nõudlusest. Hope tegijad on endised ja praegused sõidujagajad/taksojuhid, kellele tundus, et suuremad tegijad ei kuula kliente ega juhte.

Selleks, et pakkuda klientidele teistsugust ja paremat teenust ning juhtidele väiksemaid vahendustasusid sündiski Hope. Hope idee sai alguse märtsi alguses käesoleval aastal.

Meie esimeseks kõige suuremaks väljakutseks sai tellimise platformi arendamine väga lühikese ajaga, samuti hea meeskonna loomine. Täna näeme, et esimesed takistused oleme ületanud tänu ühisele meeskonnatööle, kuid pikk tee on veel Hope paremaks muutmisel ees.

Mis on Hope Taxi eelised Taxify, Uberi, Yandexi ees?

Hope eelistest rääkides peame jagama küsimuse kaheks: eelistus klientidele ja eelistus juhtidele. Eelistusi klientidele on kolm. Esiteks nõudlusest mitte tulenev hind. See tähendab, et kui näiteks klient kasutab meie teenust igal reede öösel marsruudil vanalinn-Viimsi, siis ta teab, et selle sõidu maksumus on koguaeg sama.

Samuti on klientidel võimalus takso ette tellida. Tooksime siin kohal taas väikese näite. Klient liigub iga päev tööle kell 7:30 ja koju 17:00, siis on kliendil võimalik tellida takso ette juba terveks nädalaks.

See annab kliendile kindluse, et auto ootab teda hommikul ja õhtul ukse ees. Klient võib nautida hommikukohvi või teha viimaseid toimetusi tööl/kodus rahulikult.

Ettetellimise võimalused on piiritud, seda võib kasutada hommikul lennujaama sõiduks, tööle sõiduks, kinost tulles jne. Autot on võimalik ette tellida kogu Harjumaa piires.

Viimane eelis on see, et Hope rakendusega on võimalik tellida taksot üle 200 linna maailmas. See on kasulik nendele klientidele, kes reisivad.

Suurematest Euroopa linnadest, kus Hope rakendusega on võimalik taksot tellida on näiteks London, Pariis, Kopenhaagen ja Stockholm. Erilisematest tooks välja Uus-Meremaa pealinna Wellingtoni ja Colombo Sri Lankal.

Põhjus, miks juhid eelistavad Hope’i on madalamad vahendustasud, juhtide kuulamine ja nendega arvestamine. Soovitame juhtidel Hope rakendus installida või kellel see juba on siis sisse lülitada ning avastada see eelis ise.

Kui palju on Hope’l olnud kasutajaid esimeste tegutsemiskuude jooksul?

Arvestades, et oleme turule sisenenud vaikselt, on kasutajaid juba üllatavalt palju. Vaadates meie klientibaasi on meil juba üle 500 kliendi, kes on Hope teenuseid korduvalt kasutanud.

See on veel väike number aga iga klient on meile oluline. Siinkohal sooviks tänada kõiki Hope autojuhte, kes on pakkunud praegustele klientidele suurepärast teenust.

Kus tegutsete ja kuhu laienete?

Hetkel on Hope saadaval Tallinnas ja Tartus, lisaks veel tänu koostööpartneritele üle 200 linna maailmas. Kindlasti laieneb Hope ka ise Eestist väljapoole. Hetkel käivad ettevalmistused kolmes linnas Euroopas, kuid täpsemalt avaldame need linnad kui aeg on käes.

Millised on erilisemad teenused, mida klientidele pakute? Ettetellimise võimalus, oma juhi tellimise võimalus, firmakrediit jms.

Erilisemad teenused on meil ettetellimise võimalus, vip auto teenus (ainult saadaval telefoni teel). Lisaks on meil ettevõtetele online takso tellimise rakendus, mille kaudu on mugav saada auto ettevõtte töötajatele või klientidele.

Nimetatud online rakenduse kaudu on võimalik ka eeltellimusi teha, mis on väga kasulik majutusasutuste puhul. Firmakrediit on võimalik, kuid täpsema pakkumise saamiseks tuleks pöörduda Hope kontori poole.

Kust leiate juhid? Kui paljud Taxify ja Uberi juhid kasutavad ka Hope’i platvormi?

Juhtide leidmine on meie üks suurimaid väljakutseid. Kahjuks on paljud juhid langenud psühholoogilise triki lõksu ja üritavad tõsta enda sissetulekuid ajades taga mingeid boonuseid, saamata aru, et tegelikult teenistus ei suurene sellest.

Õnneks on palju juhte, kes on sellest aru saanud ning liitunud Hopega. Kõige parem juhtide leidmise koht on täna sotsiaalmeedia.

Seega sooviavaldusi oleme saanud väga palju, kuid kahjuks 2/3 peame neist tagasi lükkama, kuna puudub seadusest tulenev sõidukikaart või teenindajakaart. Loodame, et seadusandjad avavad ükskord silmad ja tegelevad selle probleemiga tõsisemalt.

Kui kiiresti valmis platvorm, kes tegi, mis on selle mugavused kasutajale?

Hope esmane platvorm valmis kahe kuuga, kuid nagu Tallinna linn ei saa valmis, ei saa ka Hope rakendus kunagi lõplikult valmis. Alati saab teha midagi paremaks. Arendajaks on väga tugeva taustaga välismaine ettevõte.

Kas teil on sarnane keskkontor nagu Taxifyl? Kes ja kuidas juhtidega igapäevaselt tegeleb, nende tagasisidet kuulab, turtsakaid kliente korrale kutsub jne.?

Hope’l on keskkontor Peetri alevikus, kuid hetkel kolime alles sinna sisse. Hope juhtidel on võimalus suhelda keskkontoriga nii telefoni, e-maili kui ka sotsiaalmeedia vahendusel. Oleme vastanud kõikidele küsimustele ja üritanud leida lahenduse kõikidele probleemidele. Juhtidega silmast-silma suheldes saame neilt kõige otsesemat tagasisidet.

Kas tulevad ka Hope värvides taksod?

Kindlasti tulevad, sest nende mitte tulemiseks puudub võimalus. Hetkel käivad läbirääkimised potensiaalsete partneritega ning ka siin ei ruttaks sündmustest ette.

Küsis: Ylle Rajasaar. Kaanepilt: Hope Taxi

KOMMENTEERI SIIN