Esmaspäev, 27. mai 2024
Omski linnas Siberis peeti kinni autovaras, kes ärandas ainult vanainimeste Nivasid. Viimati varastatud auto saadi kätte mehe garaažist. Kurikael on lubanud kahjud vanakestele kinni maksta.

40-aastane autovaras otsustas “spetsialiseeruda” ja valida hoolikalt ohvreid ning autosid: kurjuri huviorbiiti jäid üksnes vanainimesed, kel kodus mõni “vana hea” Niva.

Pätsatud Nivad sai kiirelt rahaks teha, sest Venemaal ja eriti Siberis on teedega lugu nagu on, nõukogude ajast pea muutumatuna tootmises olev kompaktmaastur on nagu loodud neist läbi murdma.

Ründaja jäi vahele tänu haigla turvakaamerale pärast seda kui üks 65-aastane papi oli selle haigla lähedale ära parkinud ja ise paarikümneks minutiks tohtrile läinud.

Tagasi tulles tõstis omanik hädakisa ja et jäljed olid värsked, andsid sinikuued gaasi ja kihutasid vargale järele – varastatud Niva saadi kätte tema garaaži juurest.

Uurimise käigus selgus, et mees on Nivadele spetsialiseerunud aastast 2016. Huviorbiiti sattusid pensionäride neljarattalised, sest neil puudusid enamasti signalisatsioon ja turvalukud, tihti jäeti auto uksedki lukustamata ja kuna nii lahkelt autot pakuti, ei saanud seda võtmata jätta. Miks peaks vanur Nivaga sõitma, see ju ebamugav…

Ärandaja kaaperdas Nivad oma garaaži, kus ta nende VIN-koodi ära muutis ning autod 100-120 000 rubla eest soovijatele edasi müüs. Kokku suudeti tuvastada viie auto vargus, tekitatud kahju ulatus 380 000 rublani.

40-aastast Niva-spetsialisti ootab nüüd kriminaalmenetlus ja kinnimaja, ta on lubanud pensionäridele tekitatud kahju hüvitada. 

AvtoVAZ sai hiljuti Niva omale tagasi

Allikas: Wroom.ru

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN