Neljapäev, 25. juuli 2024
1. maist saavad kõik Eesti kriisiaja eesliinitöötajad, kes sõidavad Toyotaga, maanteeabi, mis on täiesti tasuta. Koostööprojekti veab Toyota Baltic koos Rohelise Lainega. 

1. maist alustas Toyota Baltic koostöös Rohelise Lainega Eestis tasuta maanteeabi pakkumist kõigile politsei- ja meditsiini- ning päästetöötajatele, kes kriisiajal töötavad eesliinil ja sõidavad Toyotadega.

Eesliinitöötajad saavad 24/7 tasuta maanteeabi sõltumata oma Toyota vanusest või läbitud kilomeetritest ja abi antakse kas otse maanteel või lihtsamatel juhtudel konsultatsioonina telefonitsi.

Toyota Balticu turunduse divisjoni juht Marek Maide selgitas, et abiteenus sisaldab otsest maanteel osutatavat abi, näiteks sõiduki väiksemate rikete korral, telefoninõustamist ning vajadusel pukseerimist lähimasse Toyota ametlikku remonditöökotta.

See tähendab abi näiteks rehvi purunemise, kütuse otsasaamise, tühja aku või isegi sõiduki võtmete kaotamise korral.

“Algatuse mõte on pakkuda täiendavat turvatunnet ja tuge kõigile nendele tänuväärsetele inimestele, kelle töö on koroonaviirusega võitluses hindamatu – meedikud, päästetöötajad, politseinikud,” rääkis Marek Maide.

Eesliinil töötavate abistajate sihtkohta jõudmine, igal ajahetkel neile liikuvuse kindlustamine kriisi ajal on oluline kogu ühiskonna turvalisuse huvides. Tasuta maanteeabi Eestis pakutakse koostöös autoabiteenuse partneriga Roheline Laine.

„Eesliinitöötajad saavad vajadusel 24/7 tuge, helistades telefoninumbril 800 44 11 ning öeldes märksõna, mis jagatakse haiglate ja päästeteenistuste töötajatele. Kõnedele vastab Rohelise Laine operaator.

Kroonviiruse pandeemia ajal on Toyota Motor Europe koos allüksustega järjest algatanud ettevõtmisi, millest on kogukonnale laiemalt kasu. Eeskätt toetatakse tervishoiu- ja hädaabiteenuste töötajaid.

Nii on Toyota üle Euroopa andnud sadu sõidukeid tasuta erinevate avalikes huvides tegutsevate ühenduste ja organisatsioonide, sh ka Punase Risti käsutusse.

Jagatud on mitmesugust oskusteavet, tiimitööst tehniliste üksikasjadeni, et haiglad saaksid hallata tööjõudu ja tulla toime suurema töökoormusega või panna kokku vajalikke meditsiiniabiseadmeid.

Tasuta maanteeabi teenus, mis toetab eesliinitöötajaid nende võitluses ühiskonna heaolu nimel, kehtib meditsiinitöötajatele (arst, õde, parameedik, apteeker või muu meditsiinitöötaja, sh erameditsiini valdkonnas), politseinikele (politseiametnik, abipolitseinik, munitsipaalpolitsei töötaja või muu politseiametnik) ja päästetöötajatele (päästja, tuletõrjuja, kiirabitöötaja või muu päästetöötaja). Teenus on tasuta 1. maist kuni 31. augustini 2020. 

Loe lisaks siit 

 

KOMMENTEERI SIIN